Facebook Canlı Yayınlarına Planlama Özelliği Geliyor!

Facebook için yapılan en önemli geliştirmelerden birisi canlı yayın olurken, yeni bir gelişmenin daha yapılacağı öğrenildi. İşte Facebook canlı yayın servisine gelecek yenilikler.

Facebook canlı yayın servisini kullanıma sunduktan sonra kısa süre içerisinde büyük bir ilgi görürken, özellikle kurumsal olarak sosyal medyada yer alan pek çok farklı marka, canlı yayın imkanı ile daha fazla kişiye erişim sağlayarak, anlık bir etkileşim yarattı. Yaşanan bu gelişme, Facebook’u harekete geçirirken, canlı yayınların daha çok ilgi çekmesi adına yeniliğe gidileceği duyuruldu.

Planlama İmkanı Geliyor

Facebook canlı yayınları için getirilen yenilik, canlı yayınların planlanması olacak. Artık canlı yayın yapacak kişiler çok daha önceden bu canlı yayın için planlama yaparak, sosyal medyada duyurusunu yapabilecek. Bu duyuru sayesinde ise canlı yayını kaçırmak istemeyen kişiler, daha önceden bilgi sahibi olacağı için canlı yayına katılma fırsatı da elde edecek. Üstelik yapılacak bilgilendirme, canlı yayından 3 dakika önce kullanıcılara bildirim olarak da gönderilecek. Böylece canlı yayınlar öncesinde yapılacak bilgilendirmeler sayesinde canlı yayın servisi çok daha fazla ilgi görebilecek.

Yayınlanan bu gelişme, Facebook’un canlı yayınlarını seven kişiler için önemli bir seçenek yaratırken, daha fazla kişi tarafından takip edilmek ve canlı yayınlara daha fazla kişinin katılmasını isteyen kullanıcılar için de seçenek yaratacak.

Kısıtlı Kullanımla Sunuluyor!

Facebook’un canlı yayın servisine yönelik yaptığı bu gelişme şu anda kısıtlı bir şekilde kullanılacak. Yapılan resmi açıklamalara göre onaylanan rozete sahip kullanıcılar şu an için sadece bu özelliği kullanabilecek. Bu bir anlamda ilgili özelliğin test edilmesini de sağlayacak. Yapılacak çalışmaların ardından kısa süre içerisinde tüm Facebook kullanıcılarının bu özellikten yararlanması bekleniyor.

 

Canlı Yayın Planlaması Nasıl Yapılacak?

Canlı yayınlar bölümünde açılan planlama sayfası ile birlikte kişiler gerekli bilgileri girerek, canlı yayın yapılacak tarihi belirtebilecek. Böylece canlı yayın ile ilgili bilgiler önceden alınacağı için kişinin sosyal medya hesabında döndürülmeye başlanacak. Takipçiler ve arkadaş listesindeki kişiler de planlanan canlı yayın için böylece bilgi alma imkanı elde edebilecek.

Bir önceki yazımız olan Geçmişten Günümüze Facebook başlıklı makalemizde facebook, mark zuckerberg ve Mobil Facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Content Protection by DMCA.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ