1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Facebook’da Artık Sizinle Arkadaşlarınızı Sonlandıranları Görebileceksiniz


3

Facebook’ta arkadaşlıktan çıkaranları görmek

Gün boyunca zamanımızın geniş bir bölümünü internete ve sosyal paylaşım sayfalarına ayırıyoruz. Sayısı gün geçtikte artan bu sayfalara üye olmayan kişilerin sayısı neredeyse yok denecek kadar azdır. Bu sayfalarda takip ettiğimiz kişilere yazdıklarımızı görüp görmedikleri veya paylaşımlarımızla ilgilenmeleri hususunda gizliliğini koruyan birçok konuda merak ettiğimiz noktalar bulunmaktadır. Bunun farkında olan şirketler çeşitli yollarla gün yüzüne çıkarmaktadır. Örneğin; Whatsapp’ta mesajların okunup okunmadığını anlamak için mavi tıkın çift olması özelliği bulunmaktadır. İşte Facebook’u yakından ilgilendiren bu yazımızda ise yine aynı ağdaki kişilerle iletişiminizi etkileyecek olan bir özelliği tanıtacağız.facebook kim sildi uygulaması

Kurulduğu ilk zamandan beri popülerliğini yitirmemiş olan Facebook sayesinde arkadaş olarak eklediğimiz kişileri takip edebilmekteyiz. Profillerinde resim, yazı, video gibi paylaşımlarına yorum yazabilmekte ve emoji adı verilen ifadeleri kullanmaktayız. Ancak bunlarla yeterli kalmayıp Facebook ile ilgili her geçen gün yeni sürprizlerle karşılaşmaktayız. Bu sayede kullanıcıların isteklerine cevap vermek açısından sürekli doyurucu yenilikler ve güncellemeler yapılmaktadır. Bunlara bir yenisi de geçtiğimiz günlerde eklendi. Teknolojiyi takip edercesine Android ve IOS işletim sistemleri düşünülerek hazırlanmış olan uygulaması sayesinde artık Facebook arkadaşlık listesinden kimleri sildiğinizi görebilmeniz mümkün.

Facebook kim sildi uygulaması nasıl kullanılmaktadır?

Diğer sosyal paylaşım sayfalarında takibi bırakanları görebilmekle ilgili benzer uygulamaların yer aldığını bilmekteyiz. Şimdi sırada Facebook’un uygulama marketlerinde kullanıcılarına sunduğu “Who Deleted Me on Facebook” isimli uygulama yer almaktadır. Uygulamanın çevirisi Facebook’ta sizi kimlerin sildiğini göstereceği anlamına gelmektedir. Uygulama iki işletim sisteminde de kurulduktan itibaren çalışmaya başlıyor. Öncesini görememekle birlikte, kurulduğu andan sonra Facebook’un arkadaş listesinden silen kişileri görebiliyoruz. Aynı zamanda sizin bakmanıza gerek bırakmadan akıllı mobil cihazlarınıza silen kişiyle ilgili uyarıları programın sahip olduğu uyarı sistemleri sayesinde görebilmektesiniz. Facebook kim sildi uygulamasının nasıl çalıştığını ve kullanıldığını sadece telefonlarınızda değil, tarayıcılarınızın eklenti bölümünden de hemen deneyebilirsiniz.

Facebook kim sildi uygulamasının faydaları nelerdir?

Böylelikle uzun süredir paylaşımlarını görmediğiniz ama sildiğinden bir haber olduğunuz arkadaşlarınızın aslında sizi sildiğinizi fark edeceksiniz. Tek tek bakarak bulmanın mümkün olmaması nedeniyle böyle bir uygulamayı kullanarak kısa yoldan sizi silen arkadaşlarınızı saptayabileceksiniz. Yalnızca bu kadarla kalmıyor ve hesabını donduran arkadaşlarınızı da gösteriyor. Üstelik tüm bunları yorulmadan, sayfalar arasında dolaşmadan birkaç dokunuşla gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Kullanıcılar tarafından Facebook’un gelişmeleri büyük bir merak ve heyecanla takip edilmektedir. Şirketin ilerleyen günlerde de daha başka ne tür ilginç ve kolaylık sağlayan yatırımlar yapılacağı konusu ise gizini korumaktadır. Hep beraber bekleyip göreceğimiz Facebook gelişmeleri anbean sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bir sonraki yazımızda bizi takip eden değerli ziyaretçilerimize Facebook’un sahiplerinin elinde olan ve benzer güncellemelerin yapılarak sürekli olarak geliştirilen Whatsapp’ta nasıl bir değişimin bizi beklediğine bakacağız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. aslında sadece sizi arkadaşlıktan çıkartan arkadaş listesini değil tüm facebook mesajları da görebilirsiniz.

 2. 4 Ekim 2015

  Galiba Uygulama Facebook tarafından yapılmamış o yüzden önceki arkadaş listeniz ile son arkadaş listenizi karşılaştıracaktır ve Hesabını donduranlarıda arkadaşlıktan çıkmış gibi gösterecektir bence bu sisteme güvenilmez yani 3. taraf uygulamalara hiçbir zaman güvenilmez.

 3. 6 Ekim 2015

  Bunu yapıyorla fakat bu olay yüzünden türkiyede harp kopacak haci ben diyim size :D Hadi amerikada olsa neyse ama bizim türkler mahalle kavgasi yaparlar esnafı toplar satırla bıçakla dalarlar adama :D şuan yaptığım hayal ürünü değil gerçek bence çünkü bu özellik çıktıktan 1-2 ay boyunca show tv haberi izleyin :D Arkadaşlıktan çıkardı ölümü oldu diye başlık çıkar hahahaha

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir