İş Hayatı ve Sosyal Medya
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

İş Hayatı ve Sosyal Medya

0

Hayatı ve Sosyal Medya1

Sosyal medyanın artık hayatımızın pek çok alanında karşımıza etkili bir şekilde çıkmış olduğunu görüyoruz. Özellikle de firmaların kariyer planlamaları noktasında çok büyük rolü var. Sosyal medya üzerinde doğru bir strateji ve hamleler yapıldığında başarı elde etmenin de mümkün olduğunu görüyoruz.

Bu makalem içerisinde de sosyal medya eğitimlerinde sıklıkla vurgulanmakta olan sosyal medya iş hayatı için çok önemli söylemini tekrardan belirtmek istiyorum.

İş Hayatında sosyal medya neden önemli?

Öncelikli olarak iş hayatında neden önemli olduğu üzerine bir değerlendirme yapalım. İş ilişkilerinizin geliştirilmesinden tutun da kişisel markanızın büyütülmesine varıncaya kadar gelmeniz gereken en önemli mecra burası.

Artık iş hayatında patronların çalışanlarını sosyal medya üzerinden bulduklarını görüyoruz. Çünkü sosyal medyayı aktif olarak kullanan insanlar kendi sektörleri içerisinde portföylerini de burada çok daha iyi sergileyebiliyorlar. Sosyal medyadaki markanız ne kadar kuvvetli olursa ayaklarınız da o kadar sağlam yere basıyor.

Hayatı ve Sosyal Medya1

Sosyal medyada nasıl kişisel marka oluşturursunuz?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sosyal medyayı kişisel anlamda kullandığınız zaman kendi markanızı bile yaratabiliyorsunuz. Bunun içinde kurumsal bir alan yani medyadaki paylaşımlarınızın herkes tarafından görülebilir olması önemli. İnsanlara yapacağınız paylaşımlar sayesinde kendinizi de bir kategoriye sokabilirsiniz. Bu kategori iyi ve kötü olabileceği gibi işinizle ilgilide olabilir. Buradaki amacınız sizin işinizle ilgili olarak iyi kategorisine girmektir. Bunun içinde yapmanız gereken zor değil yalnızca tecrübe ve doğru bir yol gösterici.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir