Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

İş Hayatı ve Sosyal Medya

İş Hayatı ve Sosyal Medya

Sosyal medyanın artık hayatımızın pek çok alanında karşımıza etkili bir şekilde çıkmış olduğunu görüyoruz. Özellikle de firmaların kariyer planlamaları noktasında çok büyük rolü var. Sosyal medya üzerinde doğru bir strateji ve hamleler yapıldığında başarı elde etmenin de mümkün olduğunu görüyoruz.

Bu makalem içerisinde de sosyal medya eğitimlerinde sıklıkla vurgulanmakta olan sosyal medya iş hayatı için çok önemli söylemini tekrardan belirtmek istiyorum.

İş Hayatında sosyal medya neden önemli?

Öncelikli olarak iş hayatında neden önemli olduğu üzerine bir değerlendirme yapalım. İş ilişkilerinizin geliştirilmesinden tutun da kişisel markanızın büyütülmesine varıncaya kadar gelmeniz gereken en önemli mecra burası.

Artık iş hayatında patronların çalışanlarını sosyal medya üzerinden bulduklarını görüyoruz. Çünkü sosyal medyayı aktif olarak kullanan insanlar kendi sektörleri içerisinde portföylerini de burada çok daha iyi sergileyebiliyorlar. Sosyal medyadaki markanız ne kadar kuvvetli olursa ayaklarınız da o kadar sağlam yere basıyor.

Sosyal medyada nasıl kişisel marka oluşturursunuz?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sosyal medyayı kişisel anlamda kullandığınız zaman kendi markanızı bile yaratabiliyorsunuz. Bunun içinde kurumsal bir alan yani medyadaki paylaşımlarınızın herkes tarafından görülebilir olması önemli. İnsanlara yapacağınız paylaşımlar sayesinde kendinizi de bir kategoriye sokabilirsiniz. Bu kategori iyi ve kötü olabileceği gibi işinizle ilgilide olabilir. Buradaki amacınız sizin işinizle ilgili olarak iyi kategorisine girmektir. Bunun içinde yapmanız gereken zor değil yalnızca tecrübe ve doğru bir yol gösterici.

Bir önceki yazımız olan Logoda Renklerin Markalar İçin Önemi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ