Youtube Video Reklamları
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Youtube Video Reklamları

6

Son dönemde markalar ön plana çıkabilmek için Youtube video reklamları ile alakalı olarak çok ciddi bir çalışma süreci içerisindeler. Son birkaç sene içerisinde ortaya çıkan gereksinimler ve beklentiler doğrultusunda yeni nesil reklam tekniklerinin ortaya çıkması ve sosyal medyanın da etkisi ile birlikte potansiyel kitleye ulaşabilmenin çok daha kolay yolları keşfedildi. Kısa bir zaman dilimi içerisinde beklentilerin yükselmesi ve kurumsalların internet reklamcılığına yönelmesi ile birlikte artık Google hizmetleri de farklı farklı şekillerde geliştirilmeye başladı. Öyle ki mükemmel seçenekler ortaya çıktı.

Bu teknik aslında kullanıcıların pek çoğunun canını sıkan bir teknik olsa da kurumsalların son derece yoğun bir şekilde ilgi gösterdikleri tekniklerden birisi oldu. Ülkemizde birkaç senelik dilim içerisinde ortaya çıkan atılımlardan ziyade artık video başlarında ve aralarında sürekli olarak firma reklamlarını görüyor olmamız can sıkıcı bir hal aldı. Sitemizde bundan bir süre önce sizlere Youtube video öncesi reklamları engelleme ile alakalı olarak bir yazı sunmuş ve sorunun kökten çözümü için en etkili yöntemi belirlemiştir.

Youtube Video Reklamları
Youtube Video Reklamları

Youtube video reklamları ile birlikte yukarıda gördüğünü gibi tüm videoların öncesinde birbirinden farklı firmaların reklam filmlerini izliyorsunuz. Zorunlu olarak 5 ya da 10 saniye izlemenizin ardından reklamları geçebiliyorsunuz. Ancak o kadar farklı bir sistem geliştirilmiş ki bir videonun ilerleyen safhalarında da bu reklamlar karşınıza çıkıyor ve yine bir süre izledikten sonra geçmek zorunda kalıyorsunuz ancak video izlerken bu tip kesintilerin yaşanması aslında insanların çok da fazla onaylamadıkları unsurlardan birisi olarak da dikkat çekiyor.

Bu reklamlar firmaların marka kimliğini çok daha geniş kitlelere ulaştırabilmesi açısından en etkili tekniklerden birisi olsa da zaman içerisinde insanların ciddi anlamda moralini bozan reklam tekniklerinden birisidir. Fakat birçok farklı ürün için geri dönüş oranlarının %45 üstü olması, firmaları bu tip reklamlar verme konusunda teşvik eden en önemli unsurlardan birisi olarak da dikkat çekiyor. Hal böyle olunca yeni nesil bir reklam sistemi ortaya çıkmış oluyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (6)

 1. 20 Aralık 2014

  Youtube daki videodan çıkan reklamlar her ne kadar sinir bozucu olsada bu reklamlar artık her yerde facebook ve daha birçok sosyal paylaşım sitesinden karşılaşılıyor onlardan kaçış yok malesef..

 2. 21 Aralık 2014

  Bu reklamlar benim oldukça canımı sıkıyor ya, her videonun başında sonunda ortasında bir reklam olmaya başladı…

 3. 21 Aralık 2014

  en nefret ettiğim reklam türüdür. tam şarkıyı açarsın diğer sekmeye geçersin. bir bakmışsın son ses reklam açılmış…

 4. 25 Aralık 2014

  Video başında çıkan reklamları önemsemiyorum da , tam videoyu izlerken pat diye çıkanlara gıcık oluyorum. Bu reklamları engellenmenin bir yolu yok mu?

 5. Bu reklamların kazançları nasıl oluyor acaba?
  İzlenmesi yeterli mi yoksa tıklamak gerekli?
  Tamamının izlenmesi reklam verene fayda sağlıyor mu?

 6. youtubede reklam koyarak para kazanıldığını biliyordum fakat detayını burdan öğrendim çok teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir