Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Facebook Reklam Sistemi

Facebook Reklam Sistemi

Günümüzde online reklamcılık kavramının gelişmesi ile birlikte Facebook reklam sistemi her geçen gün çok daha gelişmiş bir hale geldi. Ülkemizde son birkaç sene içerisinde online pazarlama üzerine eğilim gösteren firmaların çoğalması ile birlikte ortaya çıkan yeni nesil seçenekler aslında potansiyel kitleye ulaşabilmek için çok mükemmel seçenekler sunuyor. Türkiye bu anlamda online reklamcılık sektörünü her geçen gün çok daha fazla kullanıyor ve insanlara önemli seçenekler sunuyor desek sanıyorum yanılıyor olmayacağız.

Facebook reklam sistemi ile birlikte artık web siteleriniz ile potansiyel kitleye ulaşmak çok daha kolay hale geldi. Gelişmiş bir reklam sistemi kurarak sadece istediğiniz kitleye ulaşabilmeniz için mükemmel seçenekler sunan bu sosyal medya sisteminin zaman içerisinde elde ettiği başarı tabi ki kıskanılacak kadar büyük bir başarı. Reklam yayınlama safhasında ulaşmak istediğiniz kitle özelliklerini birçok farklı şekilde seçebiliyor ve bu anlamda reklamlarınızı görünmesini istediğiniz konumları da bizzat kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Bu da büyük bir ayrıcalık sunuyor diyebiliyoruz.

Facebook Reklam Sistemi

Facebook Reklam Sistemi

Facebook, bu sisteme özel olarak üyelikleri kademe kademe, yaşlarına ve ilgi alanlarına göre o kadar iyi bir yapay zeka sistemi ile ayrıştırmış ki reklam verenlere bu anlamda inanılmaz imkanlar sunulmuştur. Reklam yönetim panelinde hitap etmediğiniz kitle için anahtar kelime ve sektör seçimi dahi yapabiliyor ve reklamlarınızı doğrudan hedef kitleye yayınlayabiliyorsunuz. Bu da aslında internet üzerinden ciddi bir gelir elde etmenin en büyük anahtarlarından birisi olarak dikkat çekiyor.

Sistem üzerinde belirlediğiniz bütçe kadar reklam yayınlanır ancak bunun için bir sanal Karet (VCC) kullanmanız son derece iyi olacaktır. Bununla birlikte ne kadar fazla hitap edilecek kitle seçerseniz ve reklamın ulaşacağı kitle ne kadar fazla olur ise o kadar fazla tık başı maliyet ortaya çıkar. Tıklama sonrasında da tamamı hesabınızdan düşerek bütçenizi tamamlarsınız.

Facebook reklamları ile milyonlarca kişiye ulaşmak son derece kolay. İşte bu neden dolayısı ile günümüzde web siteleri üzerinden de satış yapacak firmaların bu reklam tiplerini en iyi şekilde değerlendirmeleri önem arz eder.

Bir önceki yazımız olan Youtube Video Reklamları başlıklı makalemizde youtube video reklamları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Şaziye Gül dedi ki:

    Etkili bir yöntem ve erişilebilecek kitle oldukça geniş 🙂 Fakat spam reklamlar can sıkmıyor değil.

  2. Alican Özkan dedi ki:

    Reklam engelleme uygulaması da olsa ne güzel kullanırdık!))

  3. Serhat Yıldız dedi ki:

    Facebook reklamları doğru yapıldığında çok etkili ama maalesef çoğumuz doğru yapılandıramıyoruz ve fazla bütçe gidiyor.

BİR YORUM YAZ