Makale Başlığı Nasıl Oluşturulur?
 1. Anasayfa
 2. Seo

Makale Başlığı Nasıl Oluşturulur?

0

Makale Başlığı

Arama sonuçlarında sitenizin üst sıralara çıkması önemli. Bunun içinde siteniz içerisinde birden fazla anahtar kelime hedeflemeniz ve bu doğrultuda makale başlığınızı oluşturmanız gerekir. Bir internet sitesi için planlanacak olan en doğru içerik için başlığın da oluşturulması strateji gerektirir. Bu strateji içerisinde de hedef yazınızla birlikte içeriğinizin uyumlu olması şarttır. Bu sayede arama motorlarında birden fazla anahtar kelimeyle birlikte daha fazla ziyaretçiye erişebilirsiniz.

İçerik konusunda dikkat etmeniz gereken nokta Spam’dan uzak durmanızdır. Bunun içinde önce başlık daha sonrasında bir açıklama metni ve son olarak a etiketleri düzgün kullanmanız gerekiyor. Bu içeriğin açıklama kısmında dikkat etmeniz gereken nokta title’nin doğru ve anlaşılır bir şekilde olmasıdır. bunu şu şekilde örnekleyebiliriz Hidrosefali nasıl bir hastalık.

Makale ile Uyumlu Başlık Oluşturma

Makale Başlığı Nasıl Oluşturulur

Öncelikli olarak belirlemiş olduğunuz makale ile içeriğin kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Ziyaretçi makaleyi okumaya başladığı zaman bilgi alabileceğinin farkına varmalı. Konuya hakimiyet ne kadar üst düzey olursa okuyucunun da makaleyi devam ettirebilmesi o kadar kuvvetli olacaktır. Makale ile uyumlu başlık oluştururken yukarıda da belirttiğimiz gibi içeriğin konusu önemlidir.

İçerikleriniz mutlaka özgün ve kelime yönünden zengin olması gerekir. Kelimelerin zenginliği anlam bütünlüğünü bozmamalı boş cümlelerden oluşmamalıdır. Bir başlık makaleye ziyaretçiyi çeken en önemli faktördür. Örneğin bunu şu şekilde düşünebilirsiniz. Google arama motoruna SEO uyumlu makale yazdığınız da çıkan sonuçlar içerisinde 1. Sıra önemi fark etmeden ilk 4-5’nci sıradaki makalenin başlığına bakar ve en çok ilginizi çekene tıklarsınız. Bu araştırmaların bu yönde sonuçlandığını gösteriyor.

Makale Başlığı Nasıl Oluşturulur?

Makale başlığı oluşturmak çok basittir. Hedeflediğiniz konuyu siz internette nasıl ararsınız öncelikle onu düşünün ve ona göre başlığınız da nasıl olsa ortaya çıkacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir