Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Para Ödemeden Sitenize Organik Hit Sağlayın!

 • 13 Şubat 2015
 • 30.103 kez görüntülendi.

Sitelerin daha fazla kişiye ulaşması tüm site sahipleri için istenen bir durum olurken, bu noktada en çok başvurulan yöntemlerden birisinin de organik hit olduğunu söyleyebiliriz. Çeşitli yöntemler ile siteye yönlendirilen kullanıcıların normal kullanıcılar gibi giriş yapması ve sitede dolaşması, organik hit alınmasını sağlamaktadır. Fakat bu konuda site sahiplerinin oldukça dikkatli olması gerekir.

Yapay, Sahte Hitlere Dikkat!

Çeşitli hit sitelerinden ya da belirli bir adresten sitenize yönlendirilen hitler, siteniz için artı bir değer katmayacaktır. Sitenize yapılan yönlendirmelerin organik olabilmesi adına genelde arama motoru üzerinden arama yaparak gelmesi gerekir. Arama motorundan gelmeyecek organik hitler için ise alternatifler şöyledir;

 • Sosyal ağlar üzerinden yapılan yönlendirmeler
 • Otoriter sitelerden link ya da doğrudan yapılan yönlendirmeler
 • Direk tarayıcıdan site adresi girerek yapılan yönlendirmeler

Belirtilen tüm bu işlemler, kullanıcıların hit alabileceği yönlendirmelerden olurken, bu yönlendirmelerin organik bir şekilde görülmesi gerekir. Organikten kasıt ise doğal yollar ile olması ya da işlemlerin doğal olduğu yönünde gösterilmesidir. Yapay hit, sitenize gönderilen sahte hitler siteniz için hiçbir zaman artı bir değer katmayacaktır. Bu nedenle bu tip işlemlerden uzak durmanız önerilir. Hitleap gibi dünya genelinde pek çok hit servisi olduğu gibi bu hit servislerinin kullanılması sırasında da bazı detaylara dikkat etmek gerekir.

Köprü Sistemini Kullanın!

Hitleap gibi siteler üzerinden organik hit almak istiyorsanız, sitenize Google üzerinden giriş yapılmasını sağlamanız gerekir. Bunun için de farklı yöntemler vardır.

 • URL kısaltma servislerini kullanma
 • Google arama motoru bağlantılarını kullanma
 • Site yönlendirme

URL Kısaltma Servislerini Kullanma

Piyasada pek çok URL kısaltma servisini bulunur. Bu servislerde sitenizin ana dizinini ya da belirli sayfalarını kullanarak kısa URL alın. Bu URL’leri ise Hitleap gibi servislerde kullanın. Böylece Hitleap üzerinden sitenize direk yönlendirme olmayacağı gibi URL servisi üzerinden sitenize yönlendirme yapılacağı görülür. Sitenize yapılan yönlendirmeleri ve kullanıcı girişlerini incelediğinizde de belirtilen URL üzerinden siteye giriş yapıldığı görülebilecektir.

Google Arama Motoru Bağlantılarını Kullanma

Google üzerinden yapacağınız arama sonuçları sonrasında sitenizin yer aldığı sıralamada arama sonucuna sağ tık yaparak uzun bağlantıyı alın. Bu bağlantıyı da isterseniz direk URL kısaltma servisleri üzerinden isterseniz de sadece bu adres üzerinden Hitleap’a tanıtabilirsiniz. Böylece sitenize gelen hitler yine Hitleap ya da diğer hit yönlendirme sitelerinden olmayacaktır. Üstelik bu sistemi Google arama motoru linkleri üzerinden kurabilirseniz, oldukça başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Site Yönlendirme

Belirli bir sitenin ana sitenize yönlendirmesi yapıldığında o siteden sitenize ziyaretçi geldiği görülecektir. Özelikle bu sitenin otoriter ve çöp bir site olmaması gerekmektedir. Bu sitenin yönlendirmesini yaptığınızda Hitleap benzeri tüm sistemlerde öncelikli olarak bu aracı siteyi kullanarak kullanıcıları sitenize çekmeniz gerekir. Ardından bu site üzerinden yapacağınız yönlendirme ile birlikte sitenize hit kazanabilirsiniz.

Yapılacak tüm bu işlemlerde Google Analytics üzerinden takibi sıkı bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Sitenize gelen ziyaretçilerin yapay mı yoksa organik mi olduğunu burada görebilirsiniz. Eğer yaptığınız çalışmalarda Hitleap ya da benzer hit servisleri üzerinden sitenize giriş yapıldığı yer alıyorsa, kullandığınız taktiği iptal etmeniz gerekir. Unutmayın, Google sürekli yenilene bir yapıdadır ve yöntemlerin sürekli etkin olması da çok mümkün değildir. Bu bakımdan yapılacak işlemlerde organik olarak durumun Google tarafından fark edilmesi önemlidir. Bunu anlamanın da en iyi yolu Google Analytics ile sürekli girişlerin takip edilmesidir.

Organit hit konusunda internette kısa bir araştırma yaparakda farklı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SEO Analizi Unsurları başlıklı makalemizde seo ve seo analizi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. hasan dedi ki:

  Bu sistemin herhangi bir zarari yokmu yonlendirmeyi senin dediğin gibi yaptiğim halde en cok giriş için kullanılan url bolumunde hitleapın urlsi yazıyor bir sorun çıkarmı cevap verirsen sevinirim

 2. orhan dedi ki:

  bende sistemi hit yapmak için uğrasıyordum bu bilgilerin hepsini uygulayacagım bakalım sonuc ne olacak

 3. kazım dedi ki:

  para ödemeden organik yapmak nasılmış bir denemek lazım aarkadaslar emeğe lütfen saygı

 4. Cüneyt dedi ki:

  Hocam zararı yokmu kesin,uygulayalım

 5. murat dedi ki:

  çok faydalı bir bilgi gerçekten.

 6. eskimynet dedi ki:

  Bizler için emek harcayıp biz webmasterlere kılavuz olan sizlere çok teşekkürler.

BİR YORUM YAZ