Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Olumsuz Etki Edecek SEO Uygulamaları

 • 16 Aralık 2014
 • 4.479 kez görüntülendi.
Olumsuz Etki Edecek SEO Uygulamaları

Günümüz teknolojilerinde özellikle SEO konusuna ilişkin olarak ortaya çıkan unsurlar o kadar farklı bir hale geldi ki bunların içerisinden en doğru bilgileri alarak ayrıştırmak son derece büyük önem arz ediyor. Kısa bir zaman dilimi içerisinde web sitelerinin arama motoru nezdinde de birbiri ile rekabet etmesi aslında mükemmel seçenekleri ortaya koyar. Tabi ki yaptığınız çalışmaları genelde internet üzerinden okuduğunuz bilgiler ile uygulamalar yapmaya çalışıyorsunuz. Kısa bir zaman dilimi içerisinde inanılmaz seçeneklerin ortaya çıkması ile birlikte insanların beklentilerini ciddi anlamda karşılayacak uygulamalar olsa da bu uygulamalar ciddi bir düşüşün de zeminini hazırlıyor.

Olumsuz etki edecek SEO uygulamaları ile alakalı olarak internet üzerinde çok fazla kaynak yer almıyor. Tabi ki kaynaktan ziyade kısa bir zaman dilimi içerisinde çok daha farklı seçenekler ortaya çıkıyor diyebiliyoruz ancak yine de SEO uygulamaları yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok farklı unsur olduğunu da söyleyebilmemiz mümkün hale geldi. Kısa bir zaman dilimi içerisinde teknolojik imkanların geldiği nokta ve hitap ettiği kitle de çok ciddi farklılıklar sunuyor diyebilme şansına da sahip oluyoruz.

Olumsuz Etki Edecek SEO Uygulamaları

Olumsuz Etki Edecek SEO Uygulamaları

SEO sektöründe her şeyin fazlası zarar öncelikle bunu iyi idrak etmek lazım. SPAM durumuna düşmemek için tüm arama motorları nezdinde en organik uygulamaları en geçerli halleri ile uygulatmak zorundasınız. Günümüzde sosyal medya backlink paketleri adı altında satılan uygulamaların sürekli olarak tedarik edilmesi, ilerleyen süreçte çok ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir ve hal böyle olunca web sitelerinizin sıralamalarda gerilemesi ve hatta arama motorları tarafından cezalandırılması unsuru da ortaya çıkabilir.

Olumsuz etki edecek SEO uygulamaları genellikle belirgindir ve fazlası zarar dediğimiz tüm uygulamaları kararında yapmak son derece büyük önem arz eder. Bu durumu daha detaylı olarak inceleyecek olursak;

 1. İllegal ve adult içerikli sitelere backlink vermek
 2. Aşırı wiki, edu backlink alımı
 3. Forum tanıtımlarının çöp sitelere yapılması
 4. İçeriklerin sürekli olarak başka sitelerden alınması
 5. Profil backlink, blog backlink gibi unsurların aşırı şekilde yapılması

ya da bu gibi unsurlar, web sitenizin kısa zaman içerisinde arama motorlarında düşmesi için yeterli olacaktır. Hal böyle olunca geleceğe yönelik olarak çok daha emin adımlar atmak iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Resimleri Özgünleştirme ve SEO Bazında Hit Artışı başlıklı makalemizde google görsellerden hit alabilmek, resimleri özgünleştirme ve resimleri özgünleştirmek için yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Ceren Atalay dedi ki:

  Aslında olaya doğallık gözüyle bakmak gerek. Abartmadan, nasıl olması gerekiyorsa öyle, doğal bir şekilde.

 2. Sezgin Ç. dedi ki:

  Aslında doğru bir noktaya parmak basılmış. SEO uygulamaları ile alakalı olarak olumsuz etki edecek davranışları analiz etmek son derece mantıklı olacaktır. Doğru adımlar ile hareket etmek her zaman önemlidir.

 3. Ahmet Atik dedi ki:

  Henüz yeni yeni siteler ile uğraşmaya başlayan bir kişi olarak yazınızı çok faydalı buldum. Özellikle backlink alımı konusunda detaylı bir yazı hazırlarsanız, okumayı çok isterim. Sitesi olan herkesin okuması gereken bir yazı olmuş.

 4. Ömer D. dedi ki:

  Eksi puan kazandıran uygulamalar hep abartılmış durumlar dikkat edilirse. Bu yüzden de doğal gözükmüyorlar. Örneğin bir kimsenin bir aylık sitesini tutup da yüz forumda bir gecede profil backlink alması bariz spam belirtisidir. Bu tarz paket satanlara da prim vermemek gerekir ki uzun vadede zaten zararlı çıkar alanlar diye düşünüyorum.

 5. Aslında herkese seoya farklı açıdan bakıyor.Ama bana göre seo artık bu zaman da doğallık ve sosyal medyadan ibaret.Çünkü eskisi gibi backlinklerin etkisi azalmış durumda.Bu yüzden bence daha çok çalışmaları sosyal ağlardan sağlamalıyız diye düşünüyoruö.

BİR YORUM YAZ