Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

En İyi WordPress SEO Eklentileri

En İyi WordPress SEO Eklentileri

wordpress-seo-plugins-eklenti

WordPress SEO eklentileri ile ilgili olarak analiz yapmaya çalıştığımızda bildiğimiz gibi dünyanın bu anlamda en gelişmiş içerik yönetim sistemini de ele almış olacağız. Kısa bir zaman içerisinde yaşanan gelişmeler ile ilgili olarak bilişim sektöründe nitelikli çalışan sayısının artması ve bu tip sistemlerin geliştirilebilirlik düzeyi ile alakalı olarak da önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Türkiye genelinde ve hatta son birkaç sene içerisinde dünyanın tümünde internet sektörünün en yaygın olarak kullanılan içerik yönetim sistemi olarak kuşkusuz ki WordPress ön plana çıkacaktır.

Eklentileri, tema seçenekleri, kolay kullanılabilir altyapısı ile birlikte sürekli güncellemeler ile daha da ileri götürülen bu sistemin web sitesi sayısında ki ciddi artışın en büyük nedenlerinden birisi olarak gösterilmesi de çok normal. WordPress sisteminin en iyi yönlerinden birisi de kuşkusuz ki SEO açısından sunduğu eklenti ve uygulama anlamında ki büyük kolaylık. Dünya genelinde birçok farklı yazılımcı, WordPress için bir çalışma içerisine giriyor ve ortaya çıkan eklentiler sayesinde de inanılmaz bir gelişim süreci yaşanıyor.

En iyi WordPress SEO eklentileri ile alakalı olarak internet üzerinde araştırmaların ne denli yoğun bir şekilde yapıldığını tahmin edebiliyoruz. SEO yapabilmek için inanılmaz sayıda SEO eklentisi geliştirilmiş durumda ve bu eklentilerin tamamı farklı şekillerde aynı işlevleri gösterebiliyor. Bizler bu yazımız içerisinde sizlere kullanımı son derece kolay ve bir o kadar da pratik yazılımlardan bahsederek SEO açısından süreç ve uygulama anlamında çok daha ciddi şekilde başarılar elde etmenize yardımcı olmak istiyoruz.

Kullanılması Gereken WordPress SEO Eklentileri

Dünya genelinde bu sistemi kullanan ve deneyim eden uzmanların da yorumları dikkate alınarak derlediğimiz bu eklentiler sayesinde çok kısa bir zaman dilimi içerisinde web sitelerinizin arama motorlarında ki belirgin ve etkin yükselişini izleyecek, gelir elde etmeye başlayacak ve web sitelerinizin ziyaretçi sayısında ki inanılmaz patlamalayı da rahatlıkla gözlemleyebilme şansına sahip olacaksınız.

WordPress, dünya genelinde birçok farklı geliştirici tarafından eklenti çalışmaları ile geliştirilmiş ve bu gelişme akabinde de dünyanın en çok tercih edilen CMS modellerinden birisi olarak da dikkat çekmiştir. Şimdi sizlere bu eklentilerin isimlerini paylaşarak gördüğü işlevselliği de anlatmak istiyoruz.

All İn One SEO Pack

Gelişmiş bir On Page SEO ayarları eklentisidir. Eklenti sayesinde web sitenizin kaynak kodlarında yer alması gereken sabit META TAG ayarlarını rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Zaman içerisinde çok daha geliştirilen eklenti içerisinde Sitemap oluşturabiliyor  ve aynı zamanda Robots.txt ayarlarınızı da sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda sosyal paylaşım hesaplarınızın linklerini de ayarlayarak arama motorlarına en uygun şekli ile tanıtabiliyorsunuz.

Google XML Sitemaps

All in One SEO Pack eklentisi içerisinde ki site haritası pek tercih edilmediği zaman devreye giren gelişmiş ve dinamik bir yapıda ki site haritası oluşturma eklentisidir. Dinamik yapısı içerisinde ay ay sıralama yapan ve içerikleri kendi altında ay ay incelemeye sunan bir eklenti modelidir. Bugün dünya genelinde en çok tercih edilen site haritası eklentisidir ve tek bir panel üzerinden öncelikleri, indexlenecek alanları ya da bu gibi ayarları otomatik ayarlayabilirsiniz.

SEOHOCASI Önceki Yazı Eklentisi

Bir TÜRK firması olan SEOHOCASI tarafından geliştirilmiş olan son derece faydalı bir eklentidir. Bu eklenti, tüm yazıların sonuna yayınlamış olduğunuz benzer içerikte ki ya da bir önceki yazıyı link ve başlık şeklinde atayarak arama motorunun sitenizde çok daha uzun bir süre kalmasını sağlayan profesyonel bir eklentidir.

Simple Tags

SEO uygulamaları kapsamında site içi link hiyerarşisinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Web sitenizde birbirine bağlı ne kadar çok yazı var ise arama motoru bunların tamamını ziyaret eder ve sitede daha uzun süre kalır. Simple Tags, otomatik bir site içi linkleme eklentisidir. Aynı zamanda eklediğiniz her etiket için kendi altında bir sayfa oluşturarak index almasını sağlar.

WP No Category Base

WordPress normal şartlarda yazıları (www.bilisimcafe.net/konu-ismi.html) şeklinde listeler ve kategorileri farklı bir URL yapısı ile (www.bilisimcafe.net/category/konu-ismi.html) yayınlar. SEO açısından en faydalı olan unsur ise kategorileri de ayrı ayrı konularmış gibi arama motoruna göstermektir. Bu eklenti sayesinde web sitenizde ki kategoriler WordPress normal yapısından kurtularak tek başına bir konuymuş gibi link haline bürünecek. (www.bilisimcafe.net/kategori.html)

 

Bir önceki yazımız olan vBulletin Nedir? başlıklı makalemizde vbulletin ve vbulletin nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Hasan dedi ki:

  Site içi düzenlemeler babında bir eklenti olan simple task , sunmuş olduğu fonksiyonlar itibariyle şahsi kanaatim , diğerlerinin arasında en fazla sıyrılan bir özellik .

 2. Kerim dedi ki:

  WordPress SEO eklentileri olmasa bu sistemi kullanırlar mı aslında çok da emin değilim. SEO eklentileri sayesinde web siteleri çok hızlı bir şekilde yükseliyor en büyük avantajı o aslında.

 3. Timur Demir dedi ki:

  SEO eklentisi olarak All İn One SEO Pack ‘in dışında Yoast ‘ta kullanmanızı da tavsiye ederim. Zaten dünya genelinde en çok kullanılan iki seo eklentisi. Bir sitemde Yoast kullanıyorum diğer sitemde de All in kullanıyorum. Farkları var mı derseniz bence çok fazla fark yok ama Yoast biraz daha kapsamlı bir eklenti.

 4. Begüm Atalay dedi ki:

  Ben her yazımı tek tek tagler ile etiketliyordum. Simple taskı yeni duydum. Teşekkürler 🙂

 5. Birsen Atalay dedi ki:

  Aslında yoast mı all in one seo mı kararsız kalıyor insan. Zira farklı özellikleri de bulunuyor. ikisinin kullanımı da mümkün olmuyor.

 6. Murat Yaşar dedi ki:

  Vermiş olduğunuz seo eklentilerinin hepsini mi kullanmak lazım, yoksa sadece all in seo yeterli mi ? Teşekkürler.

BİR YORUM YAZ