Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Blogger SEO

Blogger SEO

Blogger, bilindiği üzere Google şirketinin sunmakta olduğu ücretsiz hizmetlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Birkaç sene içerisinde internet sektörünün hızlı bir yükseliş içerisine girmesi ve beklenenden çok daha hızlı bir şekilde web sitelerinin açılması ile birlikte insanların hemen hemen hepsinin web sitesi olma zorunluluğu ortaya çıktı. SEO dostu bir sistem olan ve kısa bir zaman dilimi içerisinde herkesin benimsediği bu mükemmel sistem, o kadar hızlı bir şekilde yaygınlaştı ki çok daha mükemmel sonuçları beraberinde getirdi.

Blogger günümüz SEO uygulamalarında olmazsa olmazlardan birisi haline geldi. Ücretsiz bir sistem olması ve Google hizmeti olduğundan dolayı arama motorları tarafından benimsenmesi çok daha mükemmel sonuçları beraberinde getirdi. Günümüz web siteleri ve SEO uygulamacıları bu sistemi birçok farklı amaç için kullanmaya başladılar ve aslında sektörün üst noktalara çıkmasında bu mükemmel sistemin çok büyük payı var desek yanılıyor olmayız. Birkaç sene içerisinde meydana gelen gelişmeler bu sistemin çok daha fazla ön plana çıkmasına neden oldu.

Blogger SEO

Blogger SEO

Blogger sisteminin SEO açısından faydaları incelendiği zaman bu başlık altında birçok önemli unsuru inceleyebilme şansına sahip olabiliriz. Birkaçını detayları ile maddeler halinde inceleyerek sistem hakkında fikir sahibi olmanıza da yardımcı olmak istiyoruz.

  1. Öncelikle GOOGLE hizmetidir ve GOOGLE İP adresleri üzerinde yer alır.
  2. SEO uyumlu bir hizmettir ve Google hizmetleri ile bağlantılıdır.
  3. Paravan blog olarak ana siteleri desteklemek için kullanılabilir.
  4. Özgün içerik ile bezendiği takdirde arama sıralamalarında yüksek sıralarda yer alabilir.
  5. Adsense reklamları için sorunsuz onaylanma seçeneği sunabilir.
  6. Birçok farklı tema seçeneği ile her sektöre ayak uydurabilir.

Bir önceki yazımız olan WordPress İmage Sitemap başlıklı makalemizde resimler için site haritası kurmak, resimlere seo yapmak ve wordpress image sitemap hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ