Google Domains Amerika Sürümü ile Yayında
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Google Domains Amerika Sürümü ile Yayında

0

Herkesin merakla beklediği gelişmelerden birisi de Google Domains sisteminin aktif edilmesiydi. Bildiğimiz gibi bilişim sektöründe ve özellikle web sitelerinin oluşturulmasında ki olmazsa olmaz parçalardan birisi de alan adıdır. Alan adı alırken dünya genelinde ve ülkemizde vazgeçilemez şirketler vardır. Gerek fiyat politikaları, gerek sundukları destekler ve gerekse panellerinin işlevselliği ile nam salmış şirketler şuan hali hazırda kullanılıyor. Özellikle ülkemizde de vazgeçilemez firmalar var. Bu firmaların birkaçını sayacak olursak;

 1. GoDaddy
 2. Network Solutions
 3. İHS
 4. İsimTESCİL

firmaları şuan ülkemiz genelinde en çok tercih edilen ve beğenilen firmalardan birisi olarak dikkat çekiyor. Her geçen gün çok daha hızlı bir şekilde gelişen ve büyüyen bu sektör içerisinde daha farklı rakipler ne yazık ki yok. Ancak piyasanın uzun bir süredir bu firmalara kalması zannediyorum ki Google şirketine batmış. İnsanlar, artık daha iyi hizmet alabilecekleri ve hiçbir konuda sıkıntı yaşamayacakları bir sistem arayışına girdikleri noktada Google burada da atılımcı kimliğini konuşturdu diyebiliriz.

Google Domains
Google Domains

Google hizmetleri arasında yeni bir sistem daha ekliyor ve bu sistemin adı Google Domains. Kısacası artık alan adı alımı konusunda dünyanın en büyük şirketi hizmet vermek için altyapı çalışmalarına başladı. Google şirketi artık alan adı kaydı konusunda da dünya genelinde bilişim sektörüne hizmet verecek. Sistem resmi olarak aktif edildi ancak şuan için sadece Amerika sınırları içerisinde hizmet veriyor. Kısacası sadece İngilizce dil seçeneği ile kullanabileceğiniz bir sistem durumunda.

Birkaç sene içerisinde Türkiye başta olmak üzere dünyanın her noktasında sistemsel bir yapılanma içerisine girecekler ve bu anlamda teknik destek verebilecek bir ekibi oluşturduktan sonra da ülkemizde de hizmete açılacak. Şuan sistem Amerika’ya özgü bir şekilde aktif edilmiş durumda. Kısa bir zaman içerisinde tüm dünyanın kullanımına açılacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir