Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Sahte Kullanıcı Yorumu Siteye Zarar Veri mi?

Sahte Kullanıcı Yorumu Siteye Zarar Veri mi?

Web sitenizde kullanıcı yorumu önemli bir konu ancak kullanıcı yorumlarının da sahte olması sitenize fayda değil olumsuz etki sağlıyor. Bu yorumlar özellikle e-ticaret sitelerinde siteye gelen kullanıcılar için bir yol gösterici düzeyin de çünkü kullanıcılar onları referans olarak görüyorlar. Bunun içinde eticaret siteleri kullanıcı yorumlarını önemsiyor ve bunu kullanmaya çalışıyor.

Burada kullanıcı yorumlarından söz ettiğimiz de ise ilk aklımıza gelen satın alınan bu yorumlar oluyor. Çünkü yorum satın aldığınız da dikkat etmeniz gereken bir takım önemli konular var. Örneğin yorumların farklı IP’ler üzerinden ve de farklı Gmail adreslerinden olması gerekiyor.  E-ticaret sitelerinde sahte yorumların kullanıcıları yanlış yönde etkilediği içinde etik olarak gösterilmiyor.

Sahte kullanıcı yorumu

Sahte yorum konusunda hizmet veren pek çok firma ya da bireysel kişiler var dolayısıyla bu insanlar sitelere kullanıcı yorumu hizmeti vererek Google’nin gözüne girmeye çalışıyorlar. Oysaki bu sistem Google gibi arama motoru tarafından hemen algılanıyor ve yukarı doğru çıkarmaya çalıştığınız sitenizin de bir anda aşağılara gittiğini hatta spam olarak algılandığını görebiliyorsunuz. Kullanıcı yorumları ne kadar orijinal olursa başarı da bir o kadar üst seviyede olacaktır.

Bu hizmeti veren büyük gruplarda var ve bu gruplar çalışmalarını yaparken daha profesyonel hareket ediyorlar. Kullanıcı yorumları farklı mail hesaplarından ve farklı IP’lerden yapıldığı gibi üstelik manuel girişler ile yapıldığından dolayı daha profesyonel oluyor.

Sonuç olarak şunu söylemeliyiz ki doru yorum yapılmadığında sitenize zarar verecektir.

Bir önceki yazımız olan Adwords Reklamları İçin Bütçe Ne Kadar Olmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ