WordPress Tema Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni bir site kurmak istediğinizde öncelikli olarak ne yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Ve henüz sitenizi açmadan bir takım gerekliliklerin hazır olması şart. Çünkü projeye başladığınız zaman bazı şeyleri yapıyor olmak size zaman kaybettirebilir. İşte bu yapılacakların başında da web sitenizin teması geliyor. Hazırlayacağınız site için önce tema arayışına girmeniz gerekli çünkü istediğiniz bir tema kendiniz yazmıyor ya da yazdırmıyorsanız bu durumda bulabilmeniz biraz zaman alabilecektir.  WordPress tema seçerken ise aşağıdaki önemli noktalara dikkat etmenizde fayda var.

İhtiyaca Uygun Tema Seçimi

Tema seçerken ilk yapılması gereken tema seçimi dedik ancak temanızın da mutlaka ihtiyacınıza uygun olması gerekiyor. yani bir turizm sitesi için haber teması kullanmanız yerinde olmayacaktır. Ya da kurumsal bir firma için blog teması kullanamazsınız.

Mobil Uyumlu Tema

Günümüzde artık insanların cep telefonlarından internete girdiklerini biliyoruz dolayısıyla seçtiğiniz temanın da mutlaka mobil uyumlu olması gerekiyor. Mobil uyumlu olmayan bir site kesinlikle başarısız olarak değerlendirilecektir.

Tema Performansı

Seçtiğiniz temanın performansı da çok önemlidir. Çünkü bazı temalar bazı sitelerde performansın düşmesine neden olabilir. Bunun içinde satın almadan önce bir demo sayfasını analiz eteniz gerekiyor. Demo sayfaları genellikle maksimum şekilde optimize edilmiştir. U nedenle de performans hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

AMP Uyumlu Tema

Google artık AMP’ye çok önem veriyor ve bunun içinde AMP desteğinin olmasını istiyor. Türkiye’de artık % 95 oranındaki sitenin AMP olduğu ve Google’nin de buna önem verdiği biliniyor.

Bir önceki yazımız olan Adsense İçin Sayfa Başına Kaç Reklam Olmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Content Protection by DMCA.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ