Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

  • 13 Ocak 2016
  • 2.237 kez görüntülendi.
SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Son yıllarda popüler olan bir tanım var ki ”SEO uyumlu makale” olarak ön plana çıkan bu tanımlama, herhangi bir makalenin belli kriterler doğrultusunda iyileştirilmesini ifade eder. Bu kriterler ise daha çok arama motorlarının önerdiği, sevdiği kriterleri ifade eder. Aslına bakarsanız arama motoru devi olan Google bu konu hakkında küçük bir rehbere sahiptir.

Bu aşamada özellikle reklam ve çeşitli içerik servislerinden yararlanmak isteyen web siteleri için yol gösterici bir nitelikte; web site içerik kalitesini arttırmaya yönelik temel bilgileri önerir. Burada temel olarak SEO uyumlu makale tanımlaması, aynı zamanda web site kalite içerik kriterlerini de kapsamaktadır. Dolayısıyla dikkat edeceğiniz bir kaç önemli adım ile içerik kalitenizi ön plana çıkarabilir ve hatta bununla birlikte hedef kitleye, amaca daha iyi ulaşabilirsiniz. Peki nasıl bir çalışma yürütmek gerekir?

seo uyumlu makale nasıl yazılır

SEO Uyumlu Makale Yazmak İçin Ne Gerekir?

SEO Uyumlu makale içeriğinin yazılması, çoğu zaman bir tecrübe işi olsa da aynı zamanda bu tecrübenin kazanılma aşamasında yazar kişisinin kendisini ilgili web sitesinin potansiyel kullanıcısı yerine koyması çok daha mantıklı bir yazı çalışması ortaya çıkarmasını sağlayacaktır.

Bu durum özellikle bir e-ticaret sitesi açısından çok daha verimli bir yazılı içerik çalışmasının yapılmasını sağlar. Öyle ki sunulan bir ürün için etkili bir yazı çalışması aynı zamanda o ürünün daha iyi tanıtılmasını sağlayacakken, verilecek olan ayrıntılar ve örnekler ile müşterinin kafasındaki soruları işaretleri giderilir ve müşteri ilgili ürünü satın alır.

Özgünlük Başlı Başına Yeterli Değildir

SEO uyumlu makale çalışmalarını yürüten kişi yada kişilerin pek çoğu en önemli kriterin özgün içerik olduğunu düşünürler. Fakat özgünlük tek başına yeterli bir kriter değildir zira özgün ancak içerik bakımından kullanıcıya hiç bir şey sunamayan bir yazının ne web sitesine ne de kullanıcıya hiç bir faydası olmayacaktır.

Bu aşamada özgünlük ile birlikte farklı gerekliliklerin uygulanması da ön plana çıkar. Bunlardan birisi olan etkili başlık oluşturma ipuçlarını diğer bir yazımda ele alacağım bunun için makale içinde bir anlam bütünlüğünün sağlanması ile birlikte; imla hataları, yazım kuralları gibi detaylar da önemlidir. Fakat en önemli bir diğer kriterin de başlık içerik uyumu olduğunu ve gerçekten kullanıcıyı memnun etmek olduğunu unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Yazılarınızın İndex Hızını Arttırmak başlıklı makalemizde Google’dan index almak, hızlı index almak ve index hızı nasıl artar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ