Pinterest ile Hit Çekmek İçin 3 İpucu
 1. Anasayfa
 2. Seo

Pinterest ile Hit Çekmek İçin 3 İpucu

0

Pinterest pazarlama yöntemleri, web sitenize ve blogunuza trafik çekmek için inanılmaz avantaj sağlıyor. Yani Pinterest kullanarak sitenize hit çekebilirsiniz.

150 milyon kayıtlı üyesiyle son derece görsel bir platform olan Pinterest, ürün ve markanızı öne çıkarıyor, sitenize yeni kitleler çekiyor ve farkındalığı artırıyor. Eğer Pinterest ile web sitenize daha çok ziyaretçi almak istiyorsanız, işte beş adet hızlı ipucu:

1. Blog içeriğiniz için bir pano yaratın
Pinterest’te basit bir pano yaratarak, sitenizdeki içeriğe ziyaretçi çekebilirsiniz. Blog panonuz sayesinde kitleler size daha çabuk erişecekler ve bu taktik aynı zamanda SEO sıralamanıza da ektileyecek.

Ayrıca anahtar kelimeleri de akıllıca seçin ve arama sonuçlarını etkileyecek biçimde koyun. Böylece Pinterest arama sonuçlarında öne çıkabilirsiniz. Ayrıca her blog yazınızı Pin’lere koymayı unutmayın.

2. Dikkat çekici görseller seçin
Pinterest tamamen görsel bir platform olduğu için, kullanıcıların dikkatini de doğru seçilmiş resimler çekecektir. Eğer uzun grafikler kullanırsanız, kitleler sizi fark edecektir.

İstatistiklere göre en başarılı Pinterest görselleri, uzun olanlar (735x1102px) olarak belirlendi.

3. Yarışmalar düzenleyin
Sosyal yarışmalar üzerinize dikkati çekmek için başarılı bir yöntem. Ayrıca takipçileriniz de bu yarışmalara katılacak, panonuza ve web sitenize gelen trafik artacak.

Yarışmayla site trafiğinizi artırmak istiyorsanız, kullanıcılardan web sitenizden en sevdikleri yazıyı seçip eklemelerini isteyin.

Sonuç olarak, etkili kullanıldığı takdirde Pinterest tam bir ‘hit çekici’. Kullanırken her pano yazınıza sitenizden linkler eklemeyi unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir