Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

SEO ve İçerik İlişkisi

SEO ve İçerik İlişkisi

İnternet sitelerinde arama sıralamasında ve SEO konusunda devamlı içeriğin öneminden bahsedilir, bol içeriğin bol trafik kazandıracağı söylenir. Hatta WordPress tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, kullanıcılar her ay 73.9 milyon yeni yazı yayınlıyor ve 49 milyon da yorum yapılıyor.

Günde sitelere 2.4 milyon yazı eklenirken, üstelik bu sadece WordPress için geçerli. Google’ın amacı ise arama yapan kişilere en az tıklamayla, en iyi sonuçları sunmak. Dolayısıyla SEO çalışması yapanlar da, buna göre hareket ediyorlar.

SEO uzmanı ve köşe yazarı Ryan Shelley tarafından yayınlanan son yazı ise ortaya ilginç gerçekleri koydu. Shelley’e göre ise çok yazı yazılması, daha iyi sonuçlar vereceği anlamına gelmiyor. Ünlü isme göre arama motorları giderek daha zeki hâle geliyor ve artık bolca içerik, bol trafik anlamına gelmiyor.

İyi İçerik ve Kötü İçerik Farkı Nedir?

Eğer yazılan yazılar kalitesizse, bu sitenizin trafiğine fayda sağlamıyor. Peki iyi ve kötü içerik farkı nedir? Kötü içerik, okuyucu için değer taşımayan, sadece öne çıkma amaçlı yazılmış yazılardır.

İyi içerik ise daha farklı değişkenlere bağlı. Sitedeki içeriğin ‘iyi’ sayılması için kullanıcının sorularına yanıt vermesi, her cihaz ve her tarayıcıdan erişim sağlanması, bilginin doğru ve hızlı verilmesi gerekiyor.

Kısacası, içerik SEO’nun ‘atardamarı’ olsa da, bu içerikler gereksiz ve kalitesizse, size bir faydası olmayacak demektir. Unutmayın ki, iyi içerik üretimi kazara olmayacaktır. Planlama, araştırma ve zaman gerektirir.

Bir önceki yazımız olan Bodrum Havalimanı Transfer Firmaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ