Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

En İyi Kod/Metin Editörleri

En İyi Kod/Metin Editörleri

Web tasarıma yeni başladınız fakat elinizde iyi bir kod editörü yok mu? Muhtemelen sıradan Not Defteri işinizi görmüyor ven iyi kod editörü hangisi diye soruyorsunuz. Bu yazıda sizler için en iyi kod editörlerini derledik. İşte en iyi kod/metin editörleri: 

1. Atom
Github projesi Atom, yeni bir metin editörü olsa da, kesinlikle başarılı. üstelik hem ücretsiz, hem açık kaynaklı ve hem de son derece özelleştirilebilir bir arayüze sahip.

Mac, Windows ve Linux platformlarında kullanabileceğiniz Atom, tamamen ücretsiz.

2. Sublime Text
Sublime Text programları zaten uzun süredir kod editörleri arasında epey opüler. Kod yazmak veya değiştirmek için zengin seçenekler sunan bir yazılım arıyorsanız, Sublime Text’e bakmalısınız.

Uygulama senelik ücret talep etse de, ücretsiz sürümü de var.

3. Notepad++
Ücretsiz seçenekler arasında Notepad++ son derece popüler bir metin editörü. Kod yazmaya yeni başlayanlar veya birkaç dosyayı değiştirme ihtiyacı duyanlar mutlaka denemeli.

Tamamen ücretsiz olan Notepad++, sadece Windows üzerinde çalışıyor.

4. Bluefish
Bluefish, birden fazla amaca hizmet eden, hem web geliştiricilerinin, hem de diğer programcıların kullanabileceği bir kod editörü. Üstelik tamamen ücretsiz ve pek çok kodu ve programlama dilini de destekliyor.

Geniş bir çeşitlilik, kullanışlı özellikler sunan Bluefish’i her işletim sisteminde kullanabilirsiniz.

5. Brackets
Brackets, bir diğer ücretsiz ve açık kaynak kodlu metin editörü. Minimal tasarımına rağmen oldukça başarılı olan bu metin editörü, özellikle CSS çalışanlar için ideal.

6. ICEcoder
Son olarak ICEcoder’dan da bahsetmek gerekiyor. Tarayıcı temelli bir metin editörü ve online ya da offline olmanız fark etmeksizin, direkt olarak tarayıcıda kodlama yapabilömenizi sağlıyor.

Ücretsiz olan ICEcoder, HTML, CSS, JavaScript, Php, Ruby ve daha pek çok dili destekliyor.

Bir önceki yazımız olan En İyi Chrome Uzantıları başlıklı makalemizde chrome, chrome uzantıları ve en iyi chrome uzantıları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ