Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Notepad++ Kod Editörü

Notepad++ Kod Editörü

Webmaster olarak görev yapıyorsanız ihtiyacınız olan ve işinizi pratikleştirecek birçok farklı yazılıma ihtiyaç duyarsınız. Özellikle kod düzenleme editörleri içerisinde son birkaç seneyi baz aldığımızda popüler olan Notepad++ sizlere en iyi seçenekleri sunma yolunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Türkçe dil seçeneği ile sizlere tüm işlemlerinizde yardımcı olan bu mükemmel yazılım sayesinde FTP içerisinde dahi kod düzenleyebilme şansına sahip olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Son derece küçük boyutlu ve bir o kadar da etkin yazılımlardan birisi durumundadır.

Webmaster araçları dediğimiz zaman bilgisayarlarınızda olmazsa olmaz programlardan birisi mutlaka ki bu olacaktır. Bu yazılım sayesinde kısa bir zaman içerisinde kod yazabilir, kod düzenleyebilir, FTP entegrasyonu yapabilir ya da bu gibi aklınıza gelebilecek birçok farklı unsur için kullanabilirsiniz. PHP dosyalarının kodlama biçimlerini dahi çok kısa bir süre içerisinde masaüstü ya da FTP dizini içerisinden birkaç hareket ile değiştirebilir ve sorunu tamamı ile ortadan kaldırabilirsiniz.

Notepad++ Kod Editörü

Notepad++ Kod Editörü

Yukarıdaki resimde de görebileceğiniz üzere tüm kodlama biçimlerinde kendi içerisinde renklendirme yapan ve bir nevi Adobe Dreamweaver tarzı yazılımlardan birisi olarak dikkat çeker. Küçük boyutlu olması nedeni ile de günümüzün en çok tercih edilen editörlerinden birisidir. Normal bir not defteri olarak da kullanabileceğiniz bu mükemmel yazılımın esas amacı, tüm dosyaları anlık olarak değiştirebilmenize imkan sağlamak ve kodları incelemenizde de çeşitli kolaylıklar sunmaktır. İşte bu noktada inanılmaz seçenekler de ortaya çıkıyor.

Notepad++ programını kodlama editörü olarak tanımlasak sanıyorum ki yanılmış olmayız. Son derece gelişmiş bir yazılım olduğu gibi indirme rakamları ile de sektörümüzün en etkin yazılımlarından birisi durumundadır ve her bilgisayarda olmasını mutlak surette tavsiye ediyoruz.

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan WordPress SEO By Yoast Eklentisi başlıklı makalemizde on page seo, wordpress seo by yoast eklentisi ve wordpress seo eklentileri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ