Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Photoshop ile Göz Rengi Değiştirme (Resimli Anlatım)

Photoshop ile Göz Rengi Değiştirme (Resimli Anlatım)

Dünyanın en çok kullanılan grafik tasarım programı Photoshop, bizlere grafik konularında birçok farklı seçenek sunuyor. Kısa zaman içerisinde insanların fotoğraf manipülasyon konusuna karşı ilgili olmaları, aslında resimli dersler anlamında da bizlere bir nevi teşvik sunuyor diyebilmekteyiz. Kısa bir zaman dilimi içerisinde bu konu ile alakalı olarak internet üzerinde de çeşitli dersler oluşturulmuştur. Ancak bizler, sitemizde sizlere en ince ayrıntıları ile birlikte bu anlamda resimli eğitimler sunacak ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacak.

Photoshop ile göz rengi değiştirme, son dönemde özellikle bayanların en çok ilgisini çeken unsurlardan birisi durumunda. Bu tip konulardan özellikle internet üzerinde kaliteli ve detayları ile anlatım yapan konular ne yazık ki bulunmuyor. Sizlere sitemiz içerisinde daima en kaliteli bilgileri sunabilmek için en iyi içerikleri hazırlıyoruz ve bu bağlamda da yeni bir resimli anlatım sunarak fikir edinmenize yardımcı olacağız. Photoshop ile göz rengi değiştirme işlemi aslında sanıldığından çok daha basit ve kolay uygulanabilir bir çalışma şeklidir. Şimdi sizleri bu konu ile alakalı olarak bilgilendireceğiz.

Photoshop ile Göz Rengi Değiştirme

1-) Öncelikle kendimize bir proje resmi seçiyoruz. Bu proje resmini Google arama motorundan araştırarak bulabilirsiniz. Bizim seçtiğimiz proje resmimiz aşağıdaki gibidir;

Photoshop Göz Rengi Değiştirme Proje Resmi

Photoshop Göz Rengi Değiştirme Proje Resmi

2-) Photoshop programımızı açarak bu resmi programın üzerine doğru sürükleyip bırakmak sureti ile açıyoruz ve projemiz için ilk çalışmalarımızı başlatıyoruz.

3-) Resmi açtıktan sonra rengini değiştireceğimiz göze doğru ZOOM yapmalıyız. Bunu yapabilmek için klavyenizden “Z” tuşuna basarak mouse sol tıklama sureti ile resme yaklaşabilirsiniz.

Photoshop Göz Rengi Değiştirme Adım 1

Photoshop Göz Rengi Değiştirme Adım 1

4-) Sonrasında klavyemizden “W” butonuna tıklıyoruz. Bu sayede “Magic Wand Tool” aracını seçiyoruz. Bundaki amacımız, gözü boyayacağımız alanı seçmek olacak. Aracı seçtikten sonra göz kısmına bir kere tıklıyoruz ve belli bir alanı seçmiş olacak. Gözün siyah bebeği hariç geri kalan tüm alanları seçmek için SHİFT tuşuna basılı tutarak gözün içerisinde sol ile tıklayarak alanları seçiyoruz.

Photoshop Göz Seçimi

Photoshop Göz Seçimi

5-) Gözün içerisini seçtikten sonra CTRL + B kısayolu ile COLOR BALANCE ayarlarını açıyoruz. Bu kısımda renk alanlarını hareket ettirerek resim üzerinde ki renksel değişimi de görebiliyorsunuz. İstediğiniz rengi tutturduktan sonra OK butonuna basıyorsunuz. İlgili resim aşağıdadır.

Photoshop Göz Renklendirme

Photoshop Göz Renklendirme

6-) Daha sonrasında “Z” kısayoluna basarak sol tıklama ile yaptığımız zaman resimden uzaklaşacağız. Seçili alanı bırakarak resmin son halini görmek için CTRL + D kısayolunu uyguluyoruz ve resmimizin son hali aynen aşağıdaki gibi oluyor.

Photoshop Göz Renklendirme Tamamlandı

Photoshop Göz Renklendirme Tamamlandı

Dilerseniz bu uygulamaları aynen diğer gör için de yapabilirsiniz. Çalışmayı kaydetmek için Shirt + CTRL + S butonuna tıklıyorsunuz ve gelen ekrandan SAVE butonuna tıklayarak kaydetme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Photoshop ile Göz Rengi Değiştirme Videolu Anlatım

Bir önceki yazımız olan Joomla Güvenlik Sorunları başlıklı makalemizde joomla güvenlik açıkları ve joomla güvenlik sorunları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Merve Gül dedi ki:

    Ya hep istediğim şeydi Photoshop’ta makyaj yapmak ile alakalı olarak da ders yayınlar mısınız acaba?

  2. lightshot indir dedi ki:

    göz rengi değiştirmek için aradığım derslerden biriydi gerçekten çok net ve güzel şekilde anlatmışsınız ellerinize sağlık hemen deniyorum.

BİR YORUM YAZ