SSH Protokol Programı Putty
 1. Anasayfa
 2. Web Master Araçları

SSH Protokol Programı Putty

0

Bildiğimiz gibi webmaster uygulamacıları zaman içerisinde işlemlerini gerçekleştirebilmek için birçok farklı uygulama kullanma ihtiyacı duyarlar. Bu uygulamalar, zaman içerisinde o kadar etkin bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır ki bu anlamda mükemmel seçenekler ortaya çıkmış ve yazılımcılar yeni yazılımlar geliştirmiştir. SSH, sunucuları komut ile yönetebilmek için olmazsa olmaz yöntemlerden birisidir. Linux sunucuları komutlar ile uzaktan yönetebilmemizi sağlayan gelişmiş bir yazılım türüdür. Sunucuların anlık problemlere karşı uzaktan yönetilebilmesi olmazsa olmazlardan birisi olarak dikkat çeker.

SSH protokol programı bu neden dolayısı ile çok büyük önem arz eder. Bu anlamda yeni nesil yazılımlar içerisinde en çok tercih edilen program ile sizleri buluşturmak istiyoruz. Bu yazılım DOS mantığı ile çalışır ve sunucuya uzaktan bağlanarak kendi anladığı komutları sunduğunuz takdirde işlem yapan gelişmiş bir yazılım modelidir. Bu yazılım ile güvenlik açıklarına da anlık olarak müdahale edebilme şansına sahip olabiliyorsunuz. PuTTY programı, SSH için en uygun yazılımlardan birisidir ve dünya genelinde aktif olarak kullanılır.

SSH
SSH

Çok küçük boyutlu bir program olmasına rağmen sunucu yöneticilerinin olmazsa olmaz yazılımlarından birisi olduğunu da söyleyebilmemiz mümkün. Bu mükemmel yazılım ile DEDİCATED SERVER, VPS gibi sunucu türlerine bağlantı yaparak yönetim sağlayabilirsiniz. Şimdi bu mükemmel yazılımı aşağıdaki linkten indirebilir ve inceleyebilirsiniz. Ancak sunucu üzerinde deneme yapmamanızı şiddetle tavsiye ederim, sıkıntılar meydana gelebilir.

PUTTY İndirmek İçin Tıklayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir