Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Joomla Destek Forumları

Joomla Destek Forumları

Günümüzde etkisini yitiren içerik yönetim sistemlerinden birisi olan Joomla, internet üzerinde ki destek forumları ile ülkemizde bu sistemi kullanan insanlara yardımcı olma konusunda da önemli adımlar atmaya devam ediyor. Kısa bir zaman dilimi içerisinde hazır sistemlerin öneminin artması ve WordPress sisteminin piyasada ki rüştünü ispat etmesi ile birlikte diğer sistemlere nazaran bir adım daha gerisine düşen Joomla, günümüzde en az tercih edilen ancak yine de müdavimleri olan bir içerik yönetim sistemi olarak da dikkat çekiyor.

Zaman içerisinde bu konu ile alakalı olarak Jooma şirketi, ülkemize özel bir destek forumu oluşturdu ve bu forum içerisinde geliştiriciler ve yıllardır bu sistemi deneyim edinmiş insanlardan yardım alabilme şansına da sahip olabiliyorsunuz. Joomla, bundan 10 yıl kadar önce en çok tercih edilen ve kurumsal web sitesi yapabilmek için en uygun altyapıya sahip sistemlerden birisi olarak dikkat çekiyordu. Zaman içerisinde bu durum değişiklik gösterdi ve ortaya çıkan sonuçlar çok daha mükemmel sonuçlar doğurdu.

Joomla Destek Forumları

Joomla Destek Forumları

Sadece ülkemizde değil dünya genelinde birçok farklı kullanıcıya ulaşmış olan bu sistem, zaman içerisinde çok daha hızlı bir büyüme sürecinin içerisine girmiş ancak yine de WordPress, Blogger gibi sistemlerin gerisinde kalmıştır. Bu sistemi hala kullanan insanlar olduğundan dolayı destek forumlarının ne denli önemli olduğunu az çok hepimiz biliyoruz. Bu destek forumları içerisinde bu sistemi yıllardır kullanmış ve deneyim edinmiş kişiler olduğunu da kesinlikle unutmamak gerekiyor. İşte bu noktada önemli olan en kaliteli forum sitelerini bulmak ve faydalanmak.

Joomla resmi internet sitesi, ülkemizde TÜRKÇE dil seçeneği ile destek hizmeti sunmaktadır. Ancak adamlar yılmaya başladı çünkü kullanım oranı her geçen gün biraz daha düşüyor. Bu sistemin müdavimleri olsa da WordPress sistemi, Joomla sisteminin pabucunu dama attırdı desek sanıyorum ki yanılıyor olmayız.

Bir önceki yazımız olan WordPress Admin Panel Yolunu Değiştirme başlıklı makalemizde wordpress admin panel yolu değiştirme, wordpress admin panel yolu nasıl değiştirilir ve wordpress güvenlik önlemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ