Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

WordPress Güvenlik Önlemleri ve Eklentileri

WordPress Güvenlik Önlemleri ve Eklentileri

Bugün dünyanın en çok kullanılan CMS sistemi için WordPress güvenlik önlemleri altında birçok farklı arama olduğunu rahatlıkla söyleyebilmekteyiz. Türkiye genelinde her geçen gün çok daha ciddi bir kitle tarafından kullanılmaya başlanan bu sistem, tabi ki birçok farklı eklenti yardımı ile geliştirilebilir olduğundan dolayı güvenlik önlemleri açısından da mükemmel seçenekler sunmaya devam ediyor. Zaman içerisinde bu sistemlerde hosting güvenliği ile alakalı sorunların da ortaya çıkması ile birlikte çok daha ciddi sorunlar ortaya çıkmış gibi görünüyor.

Zaman içerisinde web sitesinin içeriği ile alakalı durumlarda dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de kuşkusuz ki bir sistemin her ne olursa olsun güvenlik açısından maksimum düzeye çıkarılması zorunluluğudur. Bu tip sistemlerin yönetim anlamında kolaylıklar sunması, güvenlik anlamında zaafları olmayacağı anlamına gelmez ve son derece dikkat edilmesi gereken unsurlardan birisi olarak da nitelendirilir. Sizleri bu yazımızda WordPress güvenlik önlemleri ile alakalı olarak bilgilendirmek ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olmak istiyoruz.

Wordpress Güvenlik Önlemleri ve Eklentileri

WordPress Güvenlik Önlemleri ve Eklentileri

WordPress Güvenlik Eklentileri

WordPress güvenlik önlemleri dediğimiz zaman bunu kuşkusuz ki güvenlik eklentileri ile yapabileceğimizi hemen tahmin etmişsinizdir. Zaman içerisinde yazılımcıların bu sistem ile alakalı olarak sürekli çalışmalar yapması ve sistemi incelemeleri akabinde güvenlik ile alakalı en  küçük problemleri dahi giderebilmek adına bu konu ile alakalı olarak eklentiler geliştirilmiş durumda. Ücretli ya da ücretsiz olarak birçok farklı seçeneği bulunan bu eklentilerin kalitesi kati surette tartışılmaz.

WordPress güvenlik eklentileri ile alakalı olarak internet üzerinde sektörün en çok tercih ettiği güvenlik yazılımlarını sizler için inceleyerek bu anlamda bir bilgilendirme yazısı yazmayı da uygun bulduk.

Secure WordPress: WordPress kurulumunu tamamı ile güvenlik altına alan ve admin kısmını kullanıcılara gizleyerek yöneticiye özel bir hale getiren gelişmiş bir güvenlik eklentisidir.

WordPress Database Backup: Bu eklenti, veri kaybını engelleyebilmek için sistemin veritabanı ile alakalı tüm detayları kendi kendine yedeklemesi için hazırlanmış bir yöntemdir.

AskApache Password Protect: Wordress sistemini sadece wp-admin klasörü ile sınırlı olmaksızın birçok farklı klasörü son derece güvenli bir şekilde şifreleme özelliğine sahip gelişmiş bir eklentidir.

WP Security Scan: WordPress kurulumu ya da geliştirilmesi ile alakalı olarak tüm detayları inceleyerek sizlere güvenlik önlemleri ile alakalı öneriler sunarak bunları uygulamanıza yardımcı olur.

Better Security: Bu eklenti, çok kapsamlı bir güvenlik eklentisidir ve tek bir panelden admin panel yolunu dahi değiştirerek bu anlamda yaşanacak sorunların önüne geçmenize de yardımcı olur.

Bir önceki yazımız olan En İyi WordPress SEO Eklentileri başlıklı makalemizde en iyi wordpress seo eklentileri, kullanılması gereken wordpress seo eklentileri ve wordpress seo eklentileri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ