MacBook Pro’da Touch ID Nasıl Kurulur?
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Donanım

MacBook Pro’da Touch ID Nasıl Kurulur?

0

Apple’ın parmak izi teknolojisi Touch ID, artık sadece iOS cihazlarla, yani mobil platformlarla kısıtlı değil. Yeni MacBook Pro’da yer alan dokunmatik çubuk sayesinde Touch ID kullanımı mümkün.

Dokunmatik bar, MacBook Pro’da güç tuşuyla delete tuşunun arasında yer alırken, Touch ID özelliği sayesinde Apple Pay ödemelerini onaylayabilir, MacBook Pro’nuzu açabilir veya 1Password gibi kritik uygulamalara erişebilirsiniz.

Touch ID destekleyen uygulamalar hangileri?
Şu anda Touch ID maalesef sadece Apple’ın kendi uygulamalarıyla kısıtlı. Buna rağmen Touch ID sayesinde Safari’de iCloud Keychain’e bakmak veya Notlar uygulamasındaki şifreli notları açmak mümkün. Tabii buna Apple Pay ödemeleri de dahil.

macbook touch id

Touch ID’yi yeni MacBook Pro’da iki yöntemle kurmak mümkün. Yöntemler şu şekilde:

İlk Kurulum
İlk kurulum veya yeni kullanıcı hesabı ekleme sırasında size Touch ID kurulumunu soran bir seçenek gelecek. Adımlar basit: parmağınızı birkaç kere okuyucuya yerleştirin. Tıpkı iOS cihazda yaptığınız gibi olsun.

Birkaç saniye sonra zaten işlem tamamlanmış olacak.

Sistem Özellikleri
Eğer başka bir parmak izi daha ekleyecekseniz veya ilk kurulum sırasında bu adımı geçtiyseniz, daha sonra Sistem Özellikleri sekmesine girip, Touch ID’yi seçerek aynı şekilde parmak izi ekleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
DDR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir