Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

MacBook Pro’da Touch ID Nasıl Kurulur?

MacBook Pro’da Touch ID Nasıl Kurulur?

Apple’ın parmak izi teknolojisi Touch ID, artık sadece iOS cihazlarla, yani mobil platformlarla kısıtlı değil. Yeni MacBook Pro’da yer alan dokunmatik çubuk sayesinde Touch ID kullanımı mümkün.

Dokunmatik bar, MacBook Pro’da güç tuşuyla delete tuşunun arasında yer alırken, Touch ID özelliği sayesinde Apple Pay ödemelerini onaylayabilir, MacBook Pro’nuzu açabilir veya 1Password gibi kritik uygulamalara erişebilirsiniz.

Touch ID destekleyen uygulamalar hangileri?
Şu anda Touch ID maalesef sadece Apple’ın kendi uygulamalarıyla kısıtlı. Buna rağmen Touch ID sayesinde Safari’de iCloud Keychain’e bakmak veya Notlar uygulamasındaki şifreli notları açmak mümkün. Tabii buna Apple Pay ödemeleri de dahil.

Touch ID’yi yeni MacBook Pro’da iki yöntemle kurmak mümkün. Yöntemler şu şekilde:

İlk Kurulum
İlk kurulum veya yeni kullanıcı hesabı ekleme sırasında size Touch ID kurulumunu soran bir seçenek gelecek. Adımlar basit: parmağınızı birkaç kere okuyucuya yerleştirin. Tıpkı iOS cihazda yaptığınız gibi olsun.

Birkaç saniye sonra zaten işlem tamamlanmış olacak.

Sistem Özellikleri
Eğer başka bir parmak izi daha ekleyecekseniz veya ilk kurulum sırasında bu adımı geçtiyseniz, daha sonra Sistem Özellikleri sekmesine girip, Touch ID’yi seçerek aynı şekilde parmak izi ekleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Webcam Nasıl Kapatılır? başlıklı makalemizde webcam devre dışı bırakma, webcam engelleme ve webcam güvenliği hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ