Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

İngilizce Dili Öğrenmenin Faydaları

İngilizce Dili Öğrenmenin Faydaları

İnsanlar arası iletişim kurulan birincil iletişim kaynağı dil olarak karşımıza çıkar. Ülkelerin kendi anadillerinin yanı sıra farklı ülkelerde zorluk çekmemek adına yeni diller öğrenildiği görülür. Bizim ülkemizde yabancı dil eğitimi olarak genel olarak İngilizce verilmektedir. İngilizce Öğrenebilmek için çeşitli yöntem ve teknikler kullanılmaktadır. Bu yöntemler hakkında bilgi vermek gerekirse öncelikli olarak bizleri okullarda verilen normal İngilizce eğitimi karşılamaktadır. Bu eğitimde yapılan en büyük yanlışlardan biri İngilizcenin gramer konusu hakkında bilgi verilmesi ve konuşmaya üzerinde durulmamasıdır. Bu yüzden öğrenciler İngilizce konusunda verilen bu eğitim le hem verimli bir çalışma sağlayamazlar hem de öğrenim konusunda zorlanırlar. Bunun yanı sıra dil kurslar bulunur. Zaman ayırılarak gidilen kursta yoğun bir iş temposuna sahipseniz bu kursu seçmeniz zor hale gelebilir. Yurtdışı eğitimi hakkında bilgi vermek gerekirse dilin yerinde ve kültürüyle birlikte öğrenilmesi sağlanır. Bu yöntem için maddi ve manevi pek çok koşulu oluşturmak gerekir. Tüm bunların yanı sıra online İngilizce ev konforunda istenilen günlerde ve saat aralığında bir adrese ya da kuruma gitmeden birebir şekilde gerçekleştirilen bir eğitim sistemidir. Konuşarak öğrenilen İngilizce hızlı ve kaliteli bir şekilde öğrenilmesi sağlanır. Bunun yanı sıra derslerin eğlenceli geçmesi ile birlikte dilbilgisi konusunda da gereken ayrıntılar öğretilir. Hızlı bir ilerleme sağlanarak farklı çalışma tekniği kişilerin hayatlarının geri kalanında kullanacakları bir dile sahip olmalarını sağlayacaktır. Her yaş grubuna verilen eğitim sayesinde kişiler arası ayrım yapılmadığını da görmüş olacaksınız.

Her dil de olduğu gibi İngilizcede de kullanılan pek çok kelime vardır. İngilizce harflerin yazıldığı gibi okunmaması ve farklı ses özelliklerine sahip olması kişilerin kelimeleri ezberleme konusunda zorlamaktadır. Telaffuz konusunda da fazlaca zorlanan kişiler bu konu da ek bir çalışma yapmaları gerekir. İngilizce kelimeler hakkında bilgi vermek gerekirse online eğitim aldığınız yerde direk giriş sağlayarak hangi harfe ait kelimenin anlamını merak ediyorsanız direk giriş sağlayabilirsiniz. Bu bölüm sayesinde ezberlemek istediğiniz kelimenin okunuşunu da görebilir nasıl telaffuz etmeniz gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz. Kelimler hakkında bilgi vermek gerekirse selamlaşma kelimeleri Hello- merhaba, good night- iyi geceler, welcome- hoşgeldiniz, good bye- güle güle kelimeleri kullanılabilir bunun yanı sıra eşyalar hakkında bilgi vermek gerekirse table- masa, bed- yatak, table- masa, window- pencere, hair- saç, telephone- telefon, bus- otobüs, car- araba, bycle- bisiklet, fish- balık, cat- kedi, dog- köpek ve daha pek çok örnek verebiliriz. Kelimelerin ezberlenmesi dışında doğru olarak telaffuz edilmesi çok önemlidir. İngilizce de seslerin değişmesine dikkat etmeniz gerekir. Aksi takdirde kelimelerin farklı anlamlara taşınması sağlar ve söylemek istediğiniz kelimeden çok farklı bir kelime söylemiş olursunuz. Bu da sizi beklemediğiniz anlarda zor bir duruma sokabilir.

Bir önceki yazımız olan CloudFlare Nedir ve Nasıl Kullanılır ? başlıklı makalemizde Cloud Flare ipuçları, Cloud Flare nasıl kullanılır ve Cloud Flare Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ