Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Google Yolunuzun Hangi İnsanlarla Kesiştiğini Biliyor!

Google Yolunuzun Hangi İnsanlarla Kesiştiğini Biliyor!

Google şirketinin artık sizin hakkınızda sizlerden çok daha fazla bilgiler bildiğine ve sizlerden daha çok şeyi hatırlayabildiğine inanmışsınızdır. Bunları kullanmaktan  da hiçbir şekilde çekinmeyen şirket, artık sizlerin nerelere gittiğinizi gün boyunca tutuyor ve isterseniz de paylaşmanıza olanak sağlıyor. Herhangi bir bölgede check-in yapabildiğiniz uygulamalar dışarısında bir şeyleri hatırlamanız ve bu saye de Google’ın sizin hakkınızda çok yüksek verileri topalaması için kullanılabilecek. Bu sistem siz istemediğiniz zaman diğer vatandaşlar ile paylaşılmayacak ve her bilgi sizinle Google arasında kesinlikle gizli kalacak.

Ürpertici Görünüyor Fakat Düşününce Mantıklı!

Google şirketinin çok uygulaması gibi ilk bakışta oldukça ürpertici görünmekte olan bu uygulama da üzerinde düşünerek anlamak istenildiğinde mantıklı gelmektedir. Google şirketinin yine pek çok çeşitli hizmetleri gibi oldukça eğlenceli gelmeye başlamaktadır. Google Maps üzerinden gitmiş olduğunuz bütün yerleri ve bölgeleri tarihine göre sıralamakta olan ve nerelerde ne kadar vakit harcamış olduğunuzu veya nerelere hangi sıklıkla gitmiş olduğunuz istatistiğini tutmakta olan Google Tİmeline bu günler için  bilgileri gizli tuttuğunu söylemekte. Ayrıca saklamak veya silmek istediğiniz seyahatleri kolaylıkla görebiliyor ve silebiliyorsunuz.

Eşinize Ne Kadar Yaklaştığınızı Görebileceksiniz!

Örnek vermek gerekirse Google şirketi eşiniz ile birlikte evlenmiş olduğunuz tarihe kadar nerelere gitmiş olduğunuzu, nerelerde aynı bölgede olduğunuzu, birbirinizi ne zaman ıskalamış olduğunuzu ve birlikte yaşamış olduğunuz sürelerde hangi bölgelere gittiğinizi görüntülemeneze olanak tanıyacak.

Bir önceki yazımız olan Popüler Haritalandırma Servisi HERE Satıldı başlıklı makalemizde HERE harita servisi, Nokia HERE ve Nokia HERE harita uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Burak Tekeş dedi ki:

    Cidden çok sağlam çalışıyorlar yani bizi bizden daha iyi tanıyan bir sistemin içindeyiz asla gizliliğimiz yok yani bu devirde gizli olmak istiyorsak 3310 kullanmamız gerekecek. ve google’nin neyi amaçladığını’da anlamış değilim mit bile bu kadar takip edemez bizleri galiba 🙂

BİR YORUM YAZ