Facebook Reklamları
 1. Anasayfa
 2. Grafik Tasarım

Facebook Reklamları

0

Facebook ReklamlarıSektörünüz ne olursa olsun pazarlamayı hiçbir zaman geri planda bırakmamanız gerekiyor. Ancak günümüzde pazarlama algısının da değiştiğini görebiliyoruz. Klasik kapı, kapı dolaşmak yerine dijital pazarlama şu an neredeyse tüm firmalar tarafından uygulanarak daha güçlü bir hale geliyor. İnsanlar reklam denildiğinde etkili olarak televizyonları göstermiş olsalar da sosyal medya da bazı markaların yaratıcılıklarını konuşturması halinde çok iyi geri dönüşler sağlayabiliyor. Dijital reklamlarda önemli olan konu sunumu etkili, sürekli ve de tutarlı bir biçimde yapabilmektir. Peki dijital pazarlamada en iyi reklam alanı hangisi derseniz elbette ki burada Facebook reklamları karşımıza çıkıyor. Facebook’ta reklam vererek firmanızı daha üst sıralara taşıyabiliyorsunuz. Burada ise karşınıza 4 temel reklam türü çıkıyor. Bunları listeleyecek olursak şu şekilde belirtebiliriz

 1. Sponsorlu reklam
 2. Mobil üzerinden erişim
 3. Satın alma
 4. Yaratıcı bir bakış açısı

Sponsorlu Facebook Reklamlar

Sponsorlu reklamların kolay hissedilebilmek gibi bir özelliği vardır. Bu tür reklamı verirken iki seçeneğiniz var. Birincisi sağ sütun reklamları ikincisi ise haber kaynağı reklamları. Buradan Facebook reklamlar türünü seçerken ise maliyet hesaplaması yapmak gerekiyor. Haber kaynağı reklamlarını seçtiğiniz zaman biraz daha fazla bütçe ayırmanız gerekir.

Yapılan istatistiklere baktığımızda ise insanları %74’lük bir bölümünün mobil internet kullandığı ortaya çıkıyor. Dolayısıyla pek çok kişinin Facebook hesabının olduğunu düşünürseniz gün içerisinde Facebook üzerinden milyonlarca kişi sizin reklamlarınızı görebiliyor. Bu da en azından marka bilincinin oluşturulması için etkili ve doğru bir yöntem.

Müşteri Kitlesi

Facebook sizin reklamlar sayesinde doğru müşteri kitlesine ulaşabilmeniz adına her türlü imkanı sağlıyor. Bunun içinde markanız için Facebook reklamları en iyi yöntem olarak görülüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir