Youtube’den Kolayca Backlink Alabilirsiniz!
 1. Anasayfa
 2. Seo

Youtube’den Kolayca Backlink Alabilirsiniz!

2

Dünyanın kullanış ve içerik özellikleri bakımından en büyük video sitesidir youtube. Her gün milyonlarca insanın ziyaret ettiği bu site, internet başındaki birçok insanında bünün büyük bir kısmını geçirdiği yerdir. Öyle bir alışkanlık haline gelmiştir ki bu site video oynatma sitesi olmasına rağmen, müzikleri bile burada dinleriz. Şimdi size youtube’un başka özelliklerinden bahsedeceğiz. Youtube üzerinden web sitenize yada blogunuza ziyaretçi çekebilir ve backlink sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Youtube üzerinden bir hesap açtıktan sonra kanal kurabilir ve videolarınızı bu alana yükleyebilirsiniz. Bu videoların açıklamalarına kendi web sitenizin linkini yazarsınız. Bunun size iki farklı katkı sağlayacağından emin olun. Web sitenize ziyaretçi çekerek hit arttırabilirsiniz ve çok kolay bir şekilde Youtube backlink alabilirsiniz. Bu kadar basit olmasın derseniz, biraz daha uğraşıp çok daha etkili işler çıkarabilirsiniz. Örneğin youtube yüklediğiniz videonun içeriğini bir kategori tanıtmak üzerine kullanıp, altına kategorinin linkini bırakmanız çok daha fazla fayda sağlayacaktır. Yada bir haber videosu yükleyip altına haberin linkini bırakmakta işe yarar. Böylelikle Google o içeriğinizle alakalı olarak yapılan aramalarda sizleri tepeye çıkaracaktır. Youtube’un google indekslerinde satırı çok fazladır ve dünyanın en iyi beş sitesinden birisi olması size avantaj sağlayacaktır.

Youtube üzerinden backlink almak bu kadar basitken aranızda başarısız olanlarda elbette olacaktır. Bu yüzden ilk hedefiniz buradan backlink çekerken yüklediğiniz içerikler olmalıdır. Elimizin altında sosyal medya diye kocaman bir araç var. Bu yüzden dikkat çeken videolar1 yükleyip, videoların izlenmelerini sağlamalısınız. Gerisi iplik söküğü gibi gelecektir. İlk adım olarak dikkat çekecek 2-3 video yükleyin. Sosyal paylaşım alanlarınızda insanlarla paylaşın videolar öncelikle hit alsın. Sonra videolarınızı çoğaltarak youtube’dan para kazanın. Backlink ile sitenizin değerini arttırın yine para kazanın. Elbette video içeriklerine web sitenizin ismini yazmayı unutmayın. SEO açısından bu linkler işinize yarayacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Yazınızda belirttiğiniz gibi Youtube.com sitesinden backlink almak oldukça kolay… Ancak en etkili şekilde olabilmesi için videonun özgün olmalı ayrıca açıklama kısmında konu ile ilgili en az 2-3 satır özenle hazırlanmış yazı bulunmalı. Bu sayede videoyu izleyen kişilerden ne kadar çoğu o sayfadaki linke tıklayarak sitenize ulaşırsa, Google o videonun konusu , başlığı ile yani anahtar kelimeyle sitenizi o kadar alakalı bulacaktır kanaatindeyim. Bu da muhtemelen arama sonuçlarında yükselme ile sonuçlanır diye düşünüyorum.

 2. Yani videoya olan ilgi fazlaysa koyulan linke getireceği yarar daha fazla olur diyorsunuz değilmi ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir