Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Yeni Facebook Uygulaması: Hareketli Profil Fotoğrafları

Yeni Facebook Uygulaması: Hareketli Profil Fotoğrafları

Facebook bugün dünya üzerinde 1 milyardan fazla kullanıcısıyla en popüler sosyal medya sitesi olarak yer alıyor ve Facebook üzerindeki profiller günlük olarak 4 milyar kereden fazla ziyaret ediliyor. Hal böyle olunca, bu denli popüler olan bir noktada Facebook sürekli olarak profil detayları üzerinde yeni testler ve uygulamalar geliştiriyor. Facebook’un geçtiğimiz günlerde açıkladığı yenilik, kullanıcılar arasında büyük heyecan yaratmış gözüküyor. Klasik internet sitelerinin hemen hemen tümünde sabit bir fotoğraftan ibaret olan üye profil fotoğrafı artık tarihe karışıyor.

Facebook henüz test aşamasında olan yeni uygulamasında artık sabit fotoğraf yerine bir videonun bir kısmını ya da hareketli fotoğraf (GIF) koymaya izin verecek. Şimdilik yalnızca test uygulamasına katılan kişiler tarafından kullanılıyor.

Facebook’ta Neler Değişecek?

•    Profilinizde artık sayfanızı ziyaret edenleri karşılama imkanınız olacak. Çektiğiniz videoyu isterseniz arkadaşlarınızı karşılamak için kullanabilir ya da profil fotoğrafınızın yerine koyabilirsiniz.
•    Fotoğraflarınız arasından belirlediklerinizin otomatik olarak değişmelerini sağlayabilirsiniz. Fotoğraflar belirli bir süre durabileceği gibi belirli bir süre de silinmesi talimatı da verebilrisiniz.
•    Facebook profilinizi daha kontrollü bir hale getirebileceksiniz. Gizlemeler, görünürlükler ve düzenlemelere de yenilikler getiriliyor.
•    Yeni tek satırlık alan uygulamasında kendinizle ilgili kısa bir özet sunabilir ve istediğiniz 5 fotoğrafla birlikte kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz.
Tüm bu uygulamar fotoğraflarınızı ön plana çıkarmaya yaradığı gibi aynı uygulamalardan yararlanan diğer kullanıcıları da daha iyi ve hızlıca tanımanıza izin verecek. Bir süre sonra tüm bu özellikler herkesin kullanımında olacak.

Bir önceki yazımız olan Bazıları Kısa Sever başlıklı makalemizde Sosyal medya siteleri, Vine ve vine videoları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ