Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Php Dersleri Öğrenmenin Güzel Yanları

Php Dersleri Öğrenmenin Güzel Yanları

Php; günümüzde çok sık kullanılan, internet ortamının en popüler programlama dillerinin başında geliyor. Kolay kullanımı, işlevsel olması, performans arayanların en çok tercih ettikleri dillerden bir tanesi durumunda php bulunuyor. Web tabanlı bir programlama dili olan php, başlangıç seviyesi, orta seviye ve ileri seviye olarak bölümlendirilebilmektedir. Başlangıç seviyesinde php eğitimlerine giriş yapan kullanıcıların, php nedir? Ne gibi avantajları vardır bu gibi konuları detaylı bir şekilde öğrenmesi gerekmekte ve akabinde bu programlama dilinin nasıl kullanılacağını araştırmaları gerekmektedir.

Php; linux, unix, windows gibi sunucularda kurulabilmekte ve kullanılabilmektedir. Özellikle performans’ı en üst seviyelerde yaşamak isteyen kullanıcıların, linux sunucuya litespeed server kurabilirler. Böylelikle litespeed yazılımı ile normal bir php yazılımından çok daha fazla randıman alınır. Php’nin performanslı olmasının nedenlerinden bir tanesi kullandığı veri tabanı olan mysql server’ın apache ile uyumlu çalışması geliyor. Bu uyum ikili arasındaki veri tabanı bağlantılarını hızlı ve kolay bir şekle büründürmüştür. Php öğrenmek isteyen arkadaşlarımızın öncelikli olarak php eğitimleri alabilecekleri eğitim platformlarını araştırmaları ve bunun sonucunda bir kanaata varmaları gerekmektedir.

Php dersleri konusunda eğitim alabileceğiniz sürekli güncel bir platform olan http://www.celalyurtcu.com/php-dersleri sitesine giriş yaparak bu konuda ücretsiz olarak php eğitimleri alabilirsiniz. Gerek görsel anlatımlar ile gerek ise video’lu anlatımlar ile anlatım yapılan konunun daha iyi anlaşılması sağlanabiliyor. Eğitim konusunun altında bulunan yorum bölümünden ise anlamadığınız konuların altına yorumlar yazarak, site yöneticisi aynı zamanda php yazılım uzmanı Celal Yurtçu‘ dan destek alabilme şansınızda bulunuyor. Günümüzde php konusunda hosting firmalarının büyük bir gayret içerisinde olduğunu söyleyebilirim. Hosting firmalarını genel olarak incelediğimizde en çok sunulan hosting hizmetinin linux hosting olduğunu anlayabilirsiniz. Linux sunucuda genel olarak php yapılandırması yapılır ve litespeed kurulumundan sonra hosting satış işlemlerine başlanır. Php dersleri öğrenmenin en güzel yanlarından bir tanesi ise kolay uygulama imkan ve olanaklarının bulunması konusudur.

Php eğitimlerini itinalı bir şekilde anlatımını yapan web sayfamızda her seviyede eğitimler gün ve gün anlatılmaktadır. Php dersleri öğrenen kişilerin en büyük avantajlarından bir tanesi uygulamaları kolay yapabilmesi, çeşitli dinamik platformlar oluşturabilmesi, içerik yönetim sistemleri, e-ticaret yazılımları, web tabanlı uygulamalar yapabilmesi gibi bir çok avantaj sahibi olabilirler. Özellike asp.net ilk çıktığı zamanlarda, çok popüler olması nedeni ile piyasaya yenibir hava gelmişti ve asp.net php’yi silecek ve tek kalem olacak gibi saçma sapan bir çok cümleler kullanıldı. Asp.net’teki bir çok sorun nedeni ile php kalitesini gün yüzüne çıkardı ve Dünya’nın en çok kullanılan programlama dili olarak yerini aldı. WordPress Dünyanın en gelişmiş içerik yönetim sistemi olarak gösteriliyor. Dünya’da bir çok blog ve kurumsal web sayfası wordpress alt yapısı ile hazırlanmaktadır. WordPress ise php tabanlı bir içerik yönetim sistemidir. Yani anlayacağınız wordpress bütün gücünü php’den ve mysql’den altmaktadır. WordPress’in geliştirilmesinde kullanılan Javascript kodlarınıda unutmamak gerekir.

Php’nin yukarda anlattıklarımız gibi bir çok avantajı bulunmaktadır. Açık kaynak kodlu olduğu için sürekli geliştirmeye açık olan php, ilerleyen zamanlarda çok daha farklı boyutlara ulaşacağından emin olabilirsiniz. Daha fazla konu dışına çıkmadan son cümlelerimi kurmak istiyorum. Php konusunda gerçekten güzel bir eğitim imkanı istiyor ve buna ayıracak bütçeniz yok ise hemen web sayfamıza girip php dersleri kategorisi altında bulunan php dersleri eğitimlerimizi inceleyerek işe başlayabilirsiniz. Unutmayın; php konusunda öğrendiğiniz her bilgiyi en kısa sürede uygulamalı ve bunu pekiştirmelisiniz.

Sizde php öğrenmek istiyorsanız; http://www.celalyurtcu.com/php-dersleri

Bir önceki yazımız olan PHP İle String İşlemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. şamil dedi ki:

    Celal yurtcunun sitesi süperdir. Yıllardır adam bıkmadan yazıyor helal olsun.

  2. Deniz dedi ki:

    Çok hevesliyim ama hep yarım kalıyor çalışmalarım ama bu sefer başaracağım, elimdeki dökümanlara ek olarak buradaki konuların da takipçisi olacağım.

BİR YORUM YAZ