Bazıları Kısa Sever
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Bazıları Kısa Sever

0

Modern koşullardan dolayı son zamanlarda yaşamımız öylesine hızlandı ki, artık hiç kimse bir paragraf okumaya dahi vakti kalmaz oldu. Artık son dakika haberleri, basın açıklamaları, şiirler ve hatta hatta kişisel görüşler dahi 140 karaktere sığdırılmaya çalışılıyor. Videolar dahi artık iyice kısaltılmış durumda; 6 saniyelik videolar artık en büyük trendlerden biri. Bu yeni çağda her şeyin kısası makbul. Her şey çok hızlı ve de her şey tek atışlık. Aynı ‘kısa’lık prensibi artık çoğu köklü firmada da geçerli durumda. Şimdi yaratıcı olma, Vine denen son dönemlerin fenomen uygulamasında kendini 6 saniyede anlatma zamanı. Peki Vine çekerken hangi hususlara dikkat edilmeli? Bu makalemizde de sizler için bunu ele aldık zira günümüzde herkes ünlü olmaya 1 video kadar yakınken, internetin yeni fenomeni neden siz veya sizin markanız olmasın?

1. Takipçilerinizle iletişimi sıkı tutun, bağlantıyı koparmayın

Buna en iyi örneklerden biri kitapların hızla değiştiği Simon & Schuster‘ın kitap ruleti olacaktır. Kullanıcı videonun üzerine tıkladığında tıklanan video duruyor ve de böylece okunacak kitap seçilmiş oluyordu.

2. Sektörünüzle ilgili olarak ilginç bilgilere yer verin

Markanızın içerisinde bulunduğu sektör ile ilgili olarak ilginç bilgileri tespit ederek bunları kullanıcılar ile paylaşmak, kullanıcılarınızın oldukça hoşuna gidecektir.

3. Çalışma ortamınızı gösterin

Sosyal medya siteleri, markaların kendilerini insanileştirebilmesi adına oldukça önemli bir platform görevi görmekte. İnsanları kapalı kapılar ardında bulunan çalışma ortamınıza sokun, markanızın soğuk bir plazada kiralanmış şık soğuk duvarlardan ibaret olmadığını içindeki sıcacık ortamı kullanıcılarınıza da gösterin. Elbette ki Google ya da Facebook gibi devler gibi yüzlerce metre kare üzerinde yerleşkeniz olmak zorunda değil, tek yapmanız gereken: Samimi olmanız. Böylece kullanıcılarınıza daha sıcak mesaj vermiş olursunuz.

4. Ürünlerinizle ilgili olarak kısa kısa detaylar vermekten çekinmeyin

Detaylar önemlidir. Bir pantolonun üretimi esnasında arka cebinin dikilmesi, sütlerin ne şekilde sağıldığı gibi başlangıçta kimsenin aklına gelmeyecek detayları sizler güzel görseller aracılığı ile sunun. İşinize gösterdiğiniz özeni, sosyal mecralar aracılığı ile müşterileriniz ile paylaşmaktan çekinmeyin.

5. Özel günleri es geçmeyin

6 saniyelik kısa süreli bir bayram tebrik videosunu herkes paylaşmak ister. Uzun yazılar bir görsel, kısa bir video ise bir çok görselden çok daha etkili şekilde sonuç verecektir. Kısa videolar diğer 5-6 dakikalık videolara göre çok daha fazla izlenim ve de paylaşım potansiyeline sahip olacaktır. Yeter ki siz bu 6 saniyelik videonuzda nelere yer vereceğinize karar verin.

Son olarak paylaşımlarınız ne olursa olsun paylaşmadan önce “Ben olsam bunu izlemek ister miydim?” diyerek kendinizi bir sorgulayın. Şahsen 6 saniye boyunca bir televizyonun köşesinde yanıp sönen bir fiyata bakmak istemem. Kimse istemez. Bunun gibi çıkarımlar yaparak, videolarınızı hazırlayabilirsiniz.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir