Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

WordPress Kullanıcılarının Yapmaması Gereken Hatalar

WordPress Kullanıcılarının Yapmaması Gereken Hatalar

İnternet dünyasında birçok siteye baktığımız da altyapısının wordpress olduğunu görüyoruz çünkü bu sistem doğru kullanıldığı takdirde site sahipleri için bir çok kolaylık sunabiliyor. Ancak bazı hatalar var ki sitenize uygulamanız durumunda tüm bu iyi olanlarında tersine döndüğünü söyleyebiliriz. Bu yazımızda wp kullanıcılarının mutlaka yapmaması gereken hatalar konusunda bilgiler vermek istedik çünkü görüyoruz ki bu tip hataları yapanların sayısı bir hayli fazla.

Kullanıcı Adı ve Şifre

En sık yaşanan sorunlardan birisi kullanıcı adıyla alakalı olan kısımdır. Bir site kurulduktan sonra kullanıcı ve şifre verilmesini ister birçok site sahibi burada kullanıcı adını admin şeklinde yapar eğer ki şifre bir de kolay oluşturulursa bu durumda sitenizin hacklenmemesi için hiçbir neden yok. Bunun içinde mutlaka dikkatli olmanız gerekiyor.

Eklenti Sayısı

WordPress sistemi kullanıcısına çok fazla eklenti seçeneği sunabiliyor dolayısıyla bu eklentiler içerisinde ücretsiz olanlarda çok fazla eklenti bir avantaj ancak çok fazla eklenti kullanılması dezavantaj olabiliyor bunun içinde seçici olmak gerekiyor. gerçekten eklenti gerekiyor mu gerekmiyor mu bunu bilmek gerekiyor her eklentinin işinize yaramayacağını söylemeliyiz.

Yedekleme

Genelde bu işlem uzun sürdüğünden dolayı site sahipleri yedekleme yapmaz ancak bu önemli.

Staging Kullanımı

Sitenizde aralıklarla çalışmalar yapmanız gerekebilir bunun için önceden test etmeniz iyi olur. Yaptığınız yanlış bir çalışma sitenizi olumsuz etkileyebilir. Veri kaybı yaşamamak için bunların neler olduğunu bilmelisiniz.

Site Hızı

Sitenin hızı önemli bir konudur. Eğer ki başarı elde etmek istiyorsanız sitenizin hızlı olması gerekir. Siteniz yavaş açılıyorsa içerikleriniz ne kadar kaliteli olursa olsun bir işe yaramaz.

Bir önceki yazımız olan Adsense’den Para Kazanılır mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ