Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

WordPress Dosyaları

WordPress Dosyaları

Dünyanın en çok kullanılan hazır sistemi WordPress, bildiğimiz gibi ücretsiz olarak sunulan mükemmel bir yazılım modeli. Artık sektörümüz içerisinde olmazsa olmazlardan birisi haline gelen bu sistem, kurumsal ya da bireysel ayırmaksızın tercih ediliyor. Bu sektör içerisinde olan insanların bilgisayarlarında olmazsa olmazlardan birisi de hal böyle olunca WordPress dosyaları oluyor. Ücretsiz olduğu için internet üzerinde sorunsuz bir şekilde bulup indirebileceğiniz dosyalardır. PHP tabanlı bir sistem olduğunu daha önceki yazılarımızda siz değerli okuyucularımız ile paylaşmıştık.

Bu sistemi kurarken tek yapmanız gereken wp-config.php isimli dosyaya veritabanı bilgilerini işlemek ve sistemin sorunsuz bir şekilde çalışmasına yardımcı olmak. Kurumsal ya da bireysel ayırmadan farklı farklı tema seçenekleri sayesinde sektörün hemen her alanında kullanılabilen gelişmiş bir sistemdir. Eklentiler ile de desteklenebilir olduğundan dolayı dünya üzerinde ki bilinen en iyi içerik yönetim sistemi olmayı da başarmıştır.

Wordpress Dosyaları

WordPress Dosyaları

Sizde bu sektöre giriş yapmak istiyorsanız öncelikle bu sistemin özelliklerini en iyi şekilde araştırmalı ve benimsemelisiniz. PHP altyapılı bir sistem olduğundan ötürü yazılım bilgisi olan insanlar tarafından rahatlıkla editlenebilir ve farklı tema seçenekleri hazırlanarak sisteme giydirilebilir. Kısacası sistemi dilediğiniz her hale büründürebilirsiniz. Zaman içerisinde meydana gelen gelişmeleri incelediğimizde ise çok daha mükemmel seçenekler ortaya çıktı. Geçmişte oluşturulan Joomla gibi bir sistem artık sektör içerisinde varlık ile yokluk arasında kaldı.

WordPress dosyaları aslında son derece küçük boyuta sahip dosyalardır. Ortalama 7 MB boyutunda tutan bu dosyaları özellikle bu sistemi sık kullanan kardeşlerimiz mutlaka ellerinin altında bulundurmalıdırlar.

WordPress Dosyalarını İndirmek için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan Htaccess ile WordPress Site Hızlandırma başlıklı makalemizde htaccess ile wordpress site hızlandırma, tarayıcı önbellekleme ve wordpress site hızlandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ