Twitter’dan Donald Trump Özrü
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Twitter’dan Donald Trump Özrü

0

Bilindiği gibi Amerika Birleşik Devletleri 45. Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz gün koltuğuna oturdu ve bugün de pek çok insan protesto eylemleri gerçekleştirdi. Trump’ın başkanlığı tartışmalarla başlarken, bir benzeri de dünyaca ünlü sosyal medya platformu Twitter’da yaşandı.

Donald Trump’ın Twitter hesabı olan @POTUS, olay yaratırken, siz de hesabınızı kontrol edebilirsiniz. Çünkü pek çok kişi, bilerek veya bilmeyerek @POTUS hesabını, yani Donald Trump’ı takip ediyor.

POTUS hesabı, başkanlık ofisine ait bir hesapken, tek bir kişiye ait olmuyor. Eski Başkan Barack Obama, yerini Donald Trump’a bırakırken Twitter hesaptaki tweetleri sildi fakat takipçileri ise unuttu. Dolayısıyla ortaya bir karışıklık çıktı. Hatta Twitter, Barack Obama’nın @POTUS44 hesabını takip edenleri de doğrudan öbür hesaba yönlendirdi. Problem şu ki, pek çok kişi bunu istemiyordu ve Donald Trump’ı ‘zorla’ takip etmekten rahatsız oldular.

İnsanlar hesabı takibi bıraksalar da, hala takipte olduklarını gördüler. Twitter CEO’su Jack Dorsey de konuya dair açıklama yaparken, olayın doğruluğunu kabul etti, bunun kendileri hataları olduğunu söyledi ve herkeste özür diledi. Toplamda 560 bin kişi bu durumdan etkilendi.

Kısacası, eğer siz de daha önce Amerikan başkanlarını Twitter’da takip ettiyseniz, tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir