Türk Sosyal Ağ Sitesi FreelyShout
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Türk Sosyal Ağ Sitesi FreelyShout

1

Sonunda İlk türk sosyal ağ sitesi kuruldu. Yani birçok farklı sosyal ağ sitesi kuruluyordu ancak bunların tamamı hazır scriptler ile oluşturulan Facebook ve Twitter kopyaları olarak nitelendirilebilirdi. Ancak yazılımcılar, bunların tamamen dışında bize özel bir yazılım geliştirme konusunda da önemli adımlar attılar. Nitekim bu adımların en büyüğü de yeni nesil bir sosyal paylaşım sistesi oldu. Ancak dünya genelinde popüler olabilmesi için ise ismi FreelyShout oldu. Kısacası yabancı işi ancak Türk bir yazılım oldu.

Bu sosyal ağ sisteminde yine fotoğraf, video ve durum paylaşımları yapılabilecek. Arayüz anlamında Facebook sisteminden tamamen bağımsız kendimize özel bir sistem geliştirilmiş. Türk yazılımcılardan bu tarz girişimlerin olması aslında bizleri ayrıca memnun eden diğer unsurlardan da birisi durumunda. Sistem içerisinde son derece stabil bir kullanım aktif ve bununla birlikte tüm sevdikleriniz ile anlık mesajlaşma gibi birçok farklı seçeneği de kullanabiliyorsunuz.

FreelyShout
FreelyShout

Sistem sosyal ağ bazında ülkemiz yazılımcıları tarafından geliştirilmiş ilk özel proje olarak dikkat çekiyor. Hal böyle olunca beklentiler de biraz yükseliyor. Her ne olursa olsun gelecek birkaç sene içerisinde bu konu ile alakalı olarak daha farklı atılımların gelmesi gündemde. Sistemin mobil uygulaması henüz geliştirilme aşamasında. Kısa zaman içerisinde ilgi gören bir sistem olması halinde dünyadaki tüm dillere çevrilecek ve tüm mobil cihazlar için uygulama ile birlikte sunulacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Olmaz olmaz bu işler Türkler yaptımı olmaz. Baksanıza hangi bir sosyal ağ türklerde tamamı İsrailin elinde. Bence bilgilerimizi vermeden bidaha düşünmeliyiz sanal dünyaya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir