Türk Sosyal Ağ Sitesi FreelyShout

FreelyShout

Sonunda İlk türk sosyal ağ sitesi kuruldu. Yani birçok farklı sosyal ağ sitesi kuruluyordu ancak bunların tamamı hazır scriptler ile oluşturulan Facebook ve Twitter kopyaları olarak nitelendirilebilirdi. Ancak yazılımcılar, bunların tamamen dışında bize özel bir yazılım geliştirme konusunda da önemli adımlar attılar. Nitekim bu adımların en büyüğü de yeni nesil bir sosyal paylaşım sistesi oldu. Ancak dünya genelinde popüler olabilmesi için ise ismi FreelyShout oldu. Kısacası yabancı işi ancak Türk bir yazılım oldu.

Bu sosyal ağ sisteminde yine fotoğraf, video ve durum paylaşımları yapılabilecek. Arayüz anlamında Facebook sisteminden tamamen bağımsız kendimize özel bir sistem geliştirilmiş. Türk yazılımcılardan bu tarz girişimlerin olması aslında bizleri ayrıca memnun eden diğer unsurlardan da birisi durumunda. Sistem içerisinde son derece stabil bir kullanım aktif ve bununla birlikte tüm sevdikleriniz ile anlık mesajlaşma gibi birçok farklı seçeneği de kullanabiliyorsunuz.

FreelyShout

Sistem sosyal ağ bazında ülkemiz yazılımcıları tarafından geliştirilmiş ilk özel proje olarak dikkat çekiyor. Hal böyle olunca beklentiler de biraz yükseliyor. Her ne olursa olsun gelecek birkaç sene içerisinde bu konu ile alakalı olarak daha farklı atılımların gelmesi gündemde. Sistemin mobil uygulaması henüz geliştirilme aşamasında. Kısa zaman içerisinde ilgi gören bir sistem olması halinde dünyadaki tüm dillere çevrilecek ve tüm mobil cihazlar için uygulama ile birlikte sunulacak.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık