Sitenize Kurumsal Kimlik Kazandırın
 1. Anasayfa
 2. Seo

Sitenize Kurumsal Kimlik Kazandırın

0

Teknolojinin hızla yayılması, ucuz kullanımı ve yüksek gelirler getirmesi nedeni ile günümüzde birçok kişi çeşitli internet işleri ile uğraşmaktadır. Bu pastada büyük pay alan bir kısım ise site açmak işi ile alakalı. Peki sizde site açıyorsunuz ve neler yapıyorsanız yapın gerekli ziyaretçi sayısını toplayamıyor musunuz? O zaman bu yazımızda yazacağımız başlıkları uygulayarak sitenizi kısa sürede bir marka haline getirebilirsiniz.

Sitenizin Çizgilerine Önem Verin!

Sitenizi tasarlarken ya da bir tasarım seçerken tasarımın size hoş gelmesinden ziyade kullanıcıyı düşünerek bir tasarım seçimi gerçekleştirin. Unutmayın site sizin olsa da siteyi kullanacak ve size gelir kazandıracak olanlar ziyaretçiler olacak. Bu yüzden çizgilerin ve renklerin ayrıca sitenizin yerleşimini özenle ve titizlik ile seçin.

Sitenizi Anımsatacak Renkler ve Logo Seçin

Kırmızı yemek kelimesini okuduğunuzda büyük ihtimal aklınıza Mc Donald’s geliyor. Ya da yeşil banka dediğim zaman Garanti Bankası geliyor. Turuncu Teknoloji dediğimiz zaman aklınıza ne geliyor? Evet doğru cevap Teknosa! işte renkler bu kadar güçlüdür. Siteniz birilerinin aklında yer edinmese geleceği pekte parlak gözükmemektedir. Bu yüzden sitenizi seçerken, sizin sitenizi temsil edecek bir renk seçin. Sitenizde rengin her bir tonu olmasın. Ayrıca en önemli konu ise sitenize özel olarak tasarlanmış bir logo tasarımıdır. Bu logo tasarımı sayesinde sitenizi kişiler farkında olarak veya olmayarak anımsayacak ve hatırlayacaklar.

Siteniz Bir İş yeridir!

Normal zamanda bir dükkan açtığınızı düşünün. O yatırımınızı kaybetmemek ve kazanç sağlamak adına her sabah erken saatlerde açıp akşam saatlerine kadar başında bekleyecek ve çalışacaksınız. Temizliğini de yapacak, fatura masraflarını da ödeyecek. İş yerinin gelirinin artması için çeşitli ürünlerin getirilmesini sağlayacak durumda olacaksınız. Peki internet siteleriniz için neden aynı özeni göstermiyoruz? Sitelerimize gereken değeri biz vermesek neden başkası versin? İşte site bu denli önemlidir. Siz ne kadar önem verirseniz, geri dönüşler de o kadar önemli ve güzel olur. Kısacası sitenizi kimliğe kavuşturacak, kurumsal kimliğini kazanacak çalışmaları yapmak projenin yarısından fazlasını başarıya ulaştırmak demektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir