Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Samsung S5 Telefon Hızlandırma Rehberi

Samsung S5 Telefon Hızlandırma Rehberi

SAMSUNG S5, BİR AMİRAL GEMİSİ !

İlk çıktığı zaman, Samsung markasının amiral gemisi telefon modeli olarak tanıtılan Samsung Galaxy S5 yaklaşık 3 yıldır benimde kullandığım bir telefon. Tabii çıkan birçok telefon modeli olmasına rağmen halen canavar gibi özelliklere sahip olsa dahi, yılların etkisiyle ara ara yavaşlamalar hissettiğim telefonum için yaptığım araştırmalar sonucu bir kaç hızlandırma metodu buldum. Bu yöntemleri uyguladıktan sonra gözle görülür bir hızlanma yaşadı telefonum diyebilirim. Bu noktada sizinle de paylaşmak istediğim bazı yöntemler olacak. Eğer sizde Samsung Galaxy S5 kullanıyorsanız ve telefonunuzda yavaşlama durumu söz konusu ise bu konuda ki yöntemleri deneyerek telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.

S VOICE Uygulamasına Ayar Verin!

Samsung Galaxy S5 içerisinde hazır olarak gelen S voice uygulaması, ses ile telefona komut vermenizi sağlıyor. Bu uygulama başarılı ve güzel bir program olsa da genel fabrika ayarında ana ekran tuşuna iki kez bastığınız takdirde çalışıyor. Bir uygulama içinde iken hızlıca çıkmak istediğimizde iki kere basmaktan dolayı uygulama açılıyor ve telefonun ağırlaşmasına sebep oluyor. Bunun için,

Ayarlar > Uygulamalar > S Voice kısmında bulunan Anasayfa Tuşu ile S Voice Aç menüsünün yanında bulunan tik işaretini kaldırın.

ANİMASYONLAR? AĞIRLAŞTIRIR, KALDIR BABAM

Son 5 yıldır çıkan telefonların işletim sistemlerinde görsellik oldukça rağbet gören bir durum olduğundan, telefonların kısa sürede hantallaşmasına yol açıyor. S5 telefonunda da bulunan sayfa geçişleri ve animasyonlar telefonu oldukça fazla seviyede yormaktadır. Bunu kapatabilmek için

Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yapım Numarası

kısmına 7 8 kere tıklama yapın. Cihaz geliştirici seçenekleri açılacaktır.

Geliştirici Ayarları menüsünde, Pencere Animasyon, Geçiş Animasyonu Ölçeği ve Animatör Süre Ölçeğini tamamen kapatın ya da 0.5x seviyesine düşürün.

KULLANMADIĞIN UYGULAMALAR, NİYE ÇALIŞIR Kİ?

Telefonu aldığınız günden beri hem hazır olarak hem de sizin yüklediğiniz birçok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamaların geliştiricileri genel olarak uygulamaları yazarken sürekli çalışması şeklinde kodlamasını yaparlar. Siz ise o programları her daim kullanmıyor oluşunuzdan kaynaklı, telefonunuzda kasma ve ağırlaştırma yapar. Bunun için Ayarlar menüsüne gidin, Uygulamalar sekmesinde çalışan uygulamalardan, çalışmasını istemediğiniz uygulamalara tıklayarak gelen pencerede DURDUR butonuna tıklayarak durdurun. Siz o uygulamayı çalıştırıncaya kadar o uygulamalar çalışmaz. Böylece telefonunuzu eskisinden daha hızlı bir şekle sokmuş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Mail İle Gelen Eklere Dikkat! başlıklı makalemizde Microsoft Office açıkları, microsoft word ve windows 10 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ