Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

SEO’nun Tek Bir Formülü Var mıdır?

  • 21 Mart 2018
  • 737 kez görüntülendi.
SEO’nun Tek Bir Formülü Var mıdır?

SEO web sitelerinin olmazsa olmaz yöntemlerinin başında geliyor. Bunun içinde her site mutlaka bu çalışma üzerinde durması gerekiyor. Herkesin SEO konusundan anlamadığını düşünürseniz burada akıldaki soru işareti de acaba SEO tek bir formülden mi ibarettir olmuştur.

SEO ilk çıktığı zamandan beri sürekli değişim gösteriyor. Bunun nedeni de arama motorlarındaki algoritmaların sürekli olarak değişiklik göstermesidir. Arama motorları site sayısı arttıkça kullanıcıların daha kaliteli hizmete erişebilmesi için sürekli olarak kendilerini de yeniliyorlar. Dolayısıyla buradaki her şeyin amacı da kullanıcıların faydasına olmasıdır.

Bugün SEO uygulamasına genel bir bakış yaptığımız da 200’den fazla kriterin bulunduğunu söyleyebiliriz ancak checklist gibi tek tek ve aynı şekilde uygulanarak yükseltilmiyor.

Web siteleri için uygulanacak olan farklı varyasyonlar ve süreçlerle başka bir alana doğru ilerleyen süreçlerde oluyor. Yani bugüne kadar ben hiç yapmam dediğiniz ve yaptığınızda da yukarıya çıktığınız zamanlar belki de olmuştur. SEO’da temel ilçe aynı ancak burada binanın çatısının farklı tarzda olduğunu söyleyebiliriz.

Bunun yanı sıra aynı uygulama yöntemini yaparak başarılı olmayan projelerinde olduğunu söyleyebiliriz.

SEO konusunda yapılan çalışmanın da bir balık avlama şekli diyebiliriz. Yani bazen yem kullanırsınız bazen de kapan kurarsınız. Bazı olta atarak başarılı olur bazıları da ağ atarak başarı sağlayamaz.

Yani sonuçta burada hiçte garipsenmesi gereken bir durum yok. Yani herkes farklı yöntemler uygulayarak SEO çalışmasını yürütebilir ve herkeste farklı sonuçlar alabilir.

Bir önceki yazımız olan Trustrank Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ