1. Anasayfa
 2. Advertorial İçerik

Oto Yedek Parça Standartlaşması


0

Endüstrinin gelişmesiyle seri üretimde hızlanmış dünyada saatte üretilen ürün adedi azımsanmayacak boyutlara ulaşılmış, peki bu kadar çok üretilen ve yaygınlaştırılan ürünler neye göre, nasıl dizayn edilip tasarlanıyor yapılacak ürünler hangi standartlarda imal ediliyor.

işte buda işin bir başka cilvesi oluyor belli bir tasarım olacak elbet tabi ama üretilen ürün ya bozulur ya da bir parçası kaybolur yanar veya zarar görürse o ürün çöpe mi gidecek yani, tabi ki de hayır ürünler beli bir takım standart ve prosedürler dikkate alınarak üretiliyor.

yedek-parca

Ve dünya standartları güvencesinde üretim yapılıp uluslararası kullanılabilecek ve yedek parça sıkıntısı olmadan ürün tasarlanıp seri üretime geçiliyor buda insanların sıkıntılarını gidermiş bir nevi yaşamını daha kolaylaştırmış oluyor.

Dünya üzerinde binlerce şirket ve sayılmayacak kadar çok ürün çeşidi ve modeli mevcut hepsi beli bir takım standartlar doğrultusunda hesaplanıp üretimi yapılıyor. Türkiye’de de bu standartlar mevcut TSE Türkiye endüstrisi standartları doğrultusunda üretilip yapılıp ve diğer dünya ülkeleri standartları nezdinde de bir takım prosedürler dikkate alınıyor.

Uluslar arası standartlar İSO vb. çeşitlenmeyle her üretim modeli kontrol ve denetim haline geçmiştir. Bu standartlar dikkat edilecek ve önemsenecek şekilde üreticiye dayatılmakta buna uymayan üretim yapma inisiyatifi elinden alınır. Peki, bu neye yarıyor bu standartların olması ne için var bunlar üretilen ürünün dünyanın her yerinde kullanıla bilimsine bir güvenceye sahip olup yedek parça sıkıntısı olmadan tamiri ve bakımı rahatça yapılan ürünlerin üretimine sebeptir. Bu konuda www.partvendo.com sitesinde satılan yedek oto parçaları bahsedilen standartlarda yer alarak hizmet verilmektedir.

Bu da insanlara hem kolaylık hem de sorunları çözüm noktasında hızlandırıyor ve üretilen ürünün kalitesi ve güvencesi olmuş oluyor dünya sanayisi böyle işleyip insanların beklentilerine çözüm olmak ihtiyaçlarını olduğunca rahat çözmek için belli kural ve önlemlerle yürütülüyor ve ilerliyor.

Ülkemizde bu konuda hassas ve kanunları caydırıcı nitelikte olup bu durumu destekleyip ülke sanayisinde uygulamaktadır. Bu standartlar dünyanın her yerinde aynı üretim ve hizmet anlayışındadır günde milyarlarca üretilen ve dünyanın her yerine dağıtılan milyonlarca çeşit ürün bu şekilde üretilip dünya pazarına sunulmaktadır

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir