Google Kopya İçerik Cezası
 1. Anasayfa
 2. İçerik Yönetim Sistemleri

Google Kopya İçerik Cezası

0

içerik cezası

İnternete baktığımız zaman artık her gün binlerce sitenin açılmış olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla her gün açılan onlarca rakip arasından da kendinizi sıyırmak ve bir adım öne çıkmak için sizin dikkatli olmanı gereken noktalar var. Arama motorlarına baktığımız zaman onlarında kendilerine göre bir algoritma çizdiklerini ve siteye değer verirken buna uyum göstermelerini istiyor. Genelde tüm arama motorlarının bir web sitesinden beklediği sonuç özgün makale. Bunun içinde internet sitesi sahiplerinin sitelerine içerik eklerken mutlaka özgün olmasını istiyor.

içerikBir web sitesi sahibi iseniz arama motorunda üst sıraya çıkabilmek için kelime bazlı çalışma yapmanız gerekiyor. Bu da ancak özgün içeriklerle olacaktır. Eğer ki sitenizde siz kopya içerikler kullanırsanız o zaman Google’nin gözünde değersiz olacaksınız ve ceza almamanız için bir neden kalmamış olacak. Sitenize kopyala yapıştır yöntemiyle içerik girişinden mutlaka uzak durmak zorundasınız. Evet, bazı siteler tesadüfen olsa kopya içeriklerle bir yere gelebiliyor lakin burada işin başka bir kısmı olan Trustrank devreye giriyor. Trustrank sitenize verilen değerin ölçümüdür.

Trunstrank Nedir? Başlıklı makalemize tıklayarak ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz.

İşte burada kopya içerik kullandığınızdan dolayı google size trustrank değeri vermiyor dolayısıyla sizin üst sıralara gelmeniz de mümkün olmayacaktır.

Sitenizde özgün içerik kullandığınız zamanda Google sizi gündemine alıyor. Her gün sitesine birkaç içerik giren bir site sahibi içeriklerini özgün ve okuyucu odaklı olarak eklediklerinde ciddi anlamda bir başarı sağlanmış oluyor ve zamanla Google’nin gözünde sevilen ve değer verilen siteler arasında gösteriliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
vBulletin Temaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir