Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Eticaret Sitelerinde Blog Olmalı mı?

Eticaret Sitelerinde Blog Olmalı mı?

Blog yazıları insanların merak ettiği konularda bilgiler verdiği için çok önemlidir.  Arama motorları da buna çok büyük önem verir. Bunun için sitenizin sektörü ne olursa olsun mutlaka blog bölümünün olması ve buraya gerek hizmetleriniz, gerek ürünleriniz gerekse sitenizin içeriği hakkında sürekli olarak güncel bilgiler sunarak insanlara bunları okutmanız gerekir. Blog içerikleri sitenize organik olarak ziyaretçi çekebilmek için önemlidir. bu sayede arama motorlarındaki sayfa değeriniz daha fazla artar. Sitenize gireceğiniz blog içerikleriniz sayesinde müşterilerinize de hizmetinizi ya da ürünlerinizi gösterip satabilirsiniz.  Elbette ki blog içeriklerinizden verim almak istiyorsanız belli düzenlemeleri de yapmanız gerekiyor. Bunları da aşağıdaki gibi belirtebiliriz.

İçerik stratejisi

Blog içerisindeki kalitenin artırılması için içeriklerinizi mutlaka belli bir düzende girmeniz gerekiyor. düzensiz olarak yaptığınız da uzun vadede etkisini göremezsiniz. Blog içerikleri üretirken ilk başlarda kolay gelebilir ancak zamanla artık içerikler sizi daha çok zorlayacağından dolayı bunu profesyonel kişilere yaptırmakta fayda var. Seorehberi.org burada örnek olarak gösterilebilir. Düzenli içerik girme sayesinde sitenizde belli kaliteyi yakalayacaktır.

Yayınlama zamanı

Blog içeriklerinizin yayınlama zamanı da önemlidir. Örneğin sitenize bir gün içerik girdiğiniz bir hafta girmediniz bu olumsuz yönde etkileyecektir. Arama motorları düzenli olarak güncel içerik giren siteleri daha fazla dikkate alır. Dolayısıyla sitenize her gün düzenli içerik girmeniz halinde başarısını da görürsünüz. Bir blog için günlük makale yazımı ve eklenmesi çok önemlidir.

Başlıklarınız

İçerik hazırlarken belki de en çok zorlanacağınız nokta burası olacaktır. çünkü hem sektörünüzle alakalı hem de içeriğinizle alakalı başlıklar üretmeniz gerekiyor. bunun içinde nasıl bir yöntem izlemeliyim derseniz anahtar kelime analizi yapmak işinizi görecektir. Bu kelimeler doğrultusunda başlıklar türetilebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Adwords Reklamları İçin Bütçe Ne Kadar Olmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ