Arama Motorlarında Google Haritalarının Önemi
 1. Anasayfa
 2. Seo

Arama Motorlarında Google Haritalarının Önemi

0

Arama Motorlarında Google Haritalarının Önemi1

SEO için önemli faktörlerden bir tanesi olan site içerisindeki linkleme ve link haritasıdır. Bu Google için son dönemde çok önemli ve iyi planlama yapılması gerekiyor. Örneğin siz bir çanta satan işyerisiniz ve bu alanda hizmet veren de bir mağazanız var. Her mevsim ürün sattığınız için sezonluk olarak değiştirebiliyorsunuz. Peki, müşterileriniz ve Google sizi ararken nasıl daha net anlayabilir. Elbette ki site haritasıyla.

Web sitenizi büyük bir mağaza olarak düşünün ve öncelikli olarak Google sonrasında da kullanıcılarınıza navigasyon sağlayacak olarak içeriklerinizin de kaybolmamasını site içi haritayla ancak sağlayabilirsiniz. Navigasyon bir site için çok önemli çünkü bayan çantası arayan birisinin erkek çantası reyonuna yönlendirilmesi hiç güzel değildir. Ürün sayınızı düşündünüz de yüzlerce ürün içerisinde alışveriş yapmak için ürün arayan müşterilerinize bir kılavuz mutlaka şarttır.

Bir Alışveriş merkezinin dışarıdan görünümü elbette önemlidir ancak içerisinde aradığınızı bulamıyorsanız ikinci kez gitmek istemezsiniz. İşte web sitenizi de bu şekilde düşünmelisiniz iyi bir tasarımı olabilir ancak girenler aradığını bulamıyorsa burada bir sıkıntı var demektir.

Arama Motorlarında Google Haritalarının Önemi

E-ticaret siteleri günlük binlerce müşteri kabul eder ve her müşteri arama yaparken bir yenisi daha gelmeye başlar. Dolayısıyla siz sistemli bir şekilde hareket etmek durumundasınız. Üstelik beğenilen ve çok müşteri kabul eden bir siteyseniz yönlendirmenizin de çok iyi olması gerekiyor.  Google bu haritayı kesinlikle en doğru şekilde göndermeniz gerekli. Siteniz içerisinde neler satıyorsunuz ve hangi ürün nerede satılıyor bunlar web sitesi için çok önemli ve arama motorlarının gözünde iyi bir intiba bırakabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir