Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Arama Motorlarında Google Haritalarının Önemi

  • 21 Nisan 2018
  • 406 kez görüntülendi.
Arama Motorlarında Google Haritalarının Önemi

SEO için önemli faktörlerden bir tanesi olan site içerisindeki linkleme ve link haritasıdır. Bu Google için son dönemde çok önemli ve iyi planlama yapılması gerekiyor. Örneğin siz bir çanta satan işyerisiniz ve bu alanda hizmet veren de bir mağazanız var. Her mevsim ürün sattığınız için sezonluk olarak değiştirebiliyorsunuz. Peki, müşterileriniz ve Google sizi ararken nasıl daha net anlayabilir. Elbette ki site haritasıyla.

Web sitenizi büyük bir mağaza olarak düşünün ve öncelikli olarak Google sonrasında da kullanıcılarınıza navigasyon sağlayacak olarak içeriklerinizin de kaybolmamasını site içi haritayla ancak sağlayabilirsiniz. Navigasyon bir site için çok önemli çünkü bayan çantası arayan birisinin erkek çantası reyonuna yönlendirilmesi hiç güzel değildir. Ürün sayınızı düşündünüz de yüzlerce ürün içerisinde alışveriş yapmak için ürün arayan müşterilerinize bir kılavuz mutlaka şarttır.

Bir Alışveriş merkezinin dışarıdan görünümü elbette önemlidir ancak içerisinde aradığınızı bulamıyorsanız ikinci kez gitmek istemezsiniz. İşte web sitenizi de bu şekilde düşünmelisiniz iyi bir tasarımı olabilir ancak girenler aradığını bulamıyorsa burada bir sıkıntı var demektir.

E-ticaret siteleri günlük binlerce müşteri kabul eder ve her müşteri arama yaparken bir yenisi daha gelmeye başlar. Dolayısıyla siz sistemli bir şekilde hareket etmek durumundasınız. Üstelik beğenilen ve çok müşteri kabul eden bir siteyseniz yönlendirmenizin de çok iyi olması gerekiyor.  Google bu haritayı kesinlikle en doğru şekilde göndermeniz gerekli. Siteniz içerisinde neler satıyorsunuz ve hangi ürün nerede satılıyor bunlar web sitesi için çok önemli ve arama motorlarının gözünde iyi bir intiba bırakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Trustrank Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ