Bazı Kelimelerde Neden Ani Düşüş Yaşıyorum
 1. Anasayfa
 2. Seo

Bazı Kelimelerde Neden Ani Düşüş Yaşıyorum

0
Bazı Kelimelerde Neden Ani Düşüş Yaşıyorum1
SIRALAMADA ANİ DÜŞÜŞÜN NEDENİ NEDİR?

Bu makalemde size bahsetmek istediğim konu bazı kelimelerde neden ani düşük yaşıyorum sorusunun yanıtını. Çünkü bu zaman zaman site sahiplerinin yaşadığı bir sorundur.

Google kullanıcıların tüm hareketlerini en ince ayrıntısına kadar kontrol eder. Şimdi söze başlamadan önce bunu bir örnekle açıklayalım isterseniz. Bir ilaç kullanmaya başladınız ancak ilacın içeriğinde neler var öğrenmek istiyorsunuz. Google ilacın adını ve içeriğini yazıyorsunuz ve sorgulamaya başlıyorsunuz. Bunu birçok örnekte olduğu gibi düşünebilirsiniz.

Google’nin arama çubuğuna yazdığınız her kelime içerik arama oluyor. Ancak karşınıza o kadar çok sonuç çıkıyor ki bunların hiçbiri sizi tatmin etmiyor. Siz bu kez de farklı kelimelerle arama yapıyorsunuz. Bunu birkaç şekilde denediğiniz de ancak aradığınız bilgilere ulaşabiliyorsunuz.  İşte buraya kadar olan kullanıcılar için önemli bir konu. Peki web sitesi sahibini ilgilendiren ise nedir. yani Google nelere dikkat ediyor?

Google sürekli olarak kullanıcıların alışkanlıklarını ve ne tür aramalar yaptırdığını araştırır ve ilgi alanlarını tespit eder. Bu aynı zamanda da aradığınız içeriği giden her yolunda izlenmesini sağlar ve bunu kaydeder. Burada bir sonraki sefer başka bir kişi tarafından arama yapıldığında bu yol üzerinden ona sonucu gösterir. Arama sonuçlarından da yola çıkarak kopya içeriklere sahip olan siteleri spamla cezalandırır. Dolayısıyla burada Google sizi kopya içeriklere sahip olarak görürse bu durumda aniden düşüş yaşamaya başlasınız.

Bazı Kelimelerde Neden Ani Düşüş Yaşıyorum

Kısacası belli kelimelerde ani düşüşün kaynağı yetersiz içerik ya da kopya içerikler olabilir. Bunun için sitenizde kullandığınız anahtar kelimeleri ve makale içinde kullanılması gereken anahtar kelime oranında çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir