Kopya İçerik ve SEO
 1. Anasayfa
 2. İçerik Yönetim Sistemleri

Kopya İçerik ve SEO

0

Kopya İçerik ve SEO

İnternet sitenizde kopya içeriklerin bulunmasını iki şekilde değerlendirmek gerekiyor. bunlardan ilki yasal olarak bunun uygun görülmemesi ikincisi ise arama motorlarında sitenize girişini yaptığınız içeriklerin sitenizi değersiz göstermesi.

İşin yasal anlamına bakacak olursak bir başka siteden alınan kopya bir içeriğin sizin sitenize ekleniyor olması emek hırsızlığıdır. Dolayısıyla bunun bir de telif boyutu vardır. Bir site yöneticinin belki ücret karşılığında makale yazdırması ya da kendi bilgi ve birikimleri doğrultusunda makale hazırlaması ve bunun da başka bir site tarafından kullanılması uygun görülmeyen bir durum ve sizin bunu sürekli olarak yapmanız halinde ihtar almanıza neden olacaktır.

İşin arama motorları açısından olan boyutuna baktığımızda ise Google gibi arama motorları öncelikli olarak her sitede eklenen içerikleri gün boyunca gezer ve sizin sitenizde bulunan bir makalenin tespiti halinde bu makaleyi direk olarak en arka tarafa gönderir dolayısıyla sizin bunu sürekli olarak yapmanız durumunda da artık sizi cezalandırmanın doğru olacağını düşünerek sitenize ceza verir ve sizi spama alır. Bu saatten sonra sizin sitenize gireceğiniz makalelerin bir önemi yoktur çünkü siz artık Google’ının gözünde kalitesiz siteler arasında yer alırsınız. Dolayısıyla bir an önce buradan çıkmanız gereklidir. Bunun içinde özgün içerik girmek şart olacaktır.

Kopya İçerik ve SEO 1

İçerikler kopyalanırken de iki yolun tercih edildiğini görebiliyoruz. Örneğin bir temizlik şirketini ele alalım. Site her şehir için aynı makaleyi ekler ve yalnızca şehir isimlerini değiştirirse bu site içi olan bir kopyalamadır ve Google bu içerikleri benzer içerik değerlendirir.

Kısacası şunu söyleyebiliriz ki içeriklerle SEO arasında büyük bir bağlantı vardır ve bunlardan birisinin yarım yapılması ya da yarım bırakılması durumunda başarı sağlanmaz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
vbulletin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir