Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Adsense İçin Sayfa Başına Kaç Reklam Olmalı?

Adsense İçin Sayfa Başına Kaç Reklam Olmalı?

Adsense bundan önceki güncellemesinde sayfa başına reklam yerleşimini 3 tane olarak yapılmasını istiyordu ancak yeni güncelleme sonrasında bu durumu da ortadan kaldırdır. Buna göre artık internet sitesi sahipleri toplam adsense reklamlarının ya da üçüncü taraf reklamlarının görünür içeriği aşmamalarını şart koşarak sınırsız hale getirdi. Bu da internet sitesi üzerinden reklam tıklamalarıyla para kazanan kişiler için olumlu bir gelişme. Google’nin son dönemlerde özellikle web site sahiplerini zorlayıcı girişimleri öne çıkarmasının ardından bu uygulama ilk kez web sitesi sahiplerinden yana gibi görünüyor.

Adsensenin reklam politikaları sayfasını incelediğinizde sonucu orada da görebilirsiniz. Orada belirtilen haliyle sayfa başına reklam limiti başlığının yerine önemli envanter bölümünün eklenmiş olduğunu görebiliyorsunuz.  Peki bundan sonra reklam yerleşimi nasıl olacak derseniz onu da aşağıda sizlere belirtelim.

Sayfa Başına Reklam Sınırı

İçerik için AdSense  reklamı en fazla 3 tane

Bağlantı birimi için ise en fazla 3 tane

Yayıncı sayfa başına birden fazla büyük reklam ekleyemiyorlar.

Bundan önceki düzenlemeye bakarsanız yayıncı 3 tane adsense içerik birimi ve 2 bağlantı kullanabiliyorlardı.

Adsense’nin yaptığı açıklamaya göre ise sayfalara eklenen reklam ve diğer ücretli olan reklamların malzemelerinin içeriklerinizin görünürlüğünü yani düzenini bozmaması gerekiyor. bunun yanı sıra reklamı kullandığınız zaman alakasız bölümlerde yer almamalı ya da promosyon için aldığınız reklamlar içerikle alakasız olmamalı. Yani reklamlarında sitenize değer katması gerekiyor. eğer ki bunlar dikkate alınmazsa o zaman adsense reklamları kaldırabilir ya da durdurabilir.

Bir önceki yazımız olan WordPress Kullanıcılarının Yapmaması Gereken Hatalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ