Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

İçeriklerinizi Nasıl Hızlı İndexlersiniz?

İçeriklerinizi Nasıl Hızlı İndexlersiniz?

Güncel içerik arama motorları açısından önemlidir. Dolayısıyla sitenizde ne zaman aralıkları ile içerik yüklüyorsanız Google botları da ona göre kendini şekillendirecektir. İçeriklerin ziyaretçi sayısını belirlediği için önemli büyük. Bunun içinde sitenize günlük olarak içerik girerseniz botlarda sitenizi takibe alır. İmleme siteleri içeriklerin en yoğun girildiği sistemler. Hatta bazı imleme siteleri var ki dakika başında yeni bir içerik güncellemesi yapılıyor. Botlarda bu imleme sitelerine çok sık olarak gelir yeni yazılan yazıların linkini takip ederek sitenizin fark edilmesini sağlar. Burada imlemenin hızı ise imleme sitesinin güncelliğine bağlıdır.

WordPress Sitem Yavaşladı Ne Yapmalıyım?

Bu durum genelde site sahiplerinin zaman zaman yakındıkları sorunların başında geliyor.  Bunun içinde bu makalemizde site hızınızı nasıl artıracağınıza dair açıklama yapmak istedik. öncelikli olarak sitenizde bulunan tüm eklentileri pasif hale getirerek site hızınızı yeniden kontrol edin eğer ki sorun düzeliyorsa sıkıntı eklentilerden kaynaklanıyordur. Burada eklentileri teker teker aktif hale getirerek sorunun hangisinde olduğunu anlayabilirsiniz. Tespit ettiğiniz eklentileri kaldırın ya da benzerini deneyin.

Bazı temaların gereksiz php kodları ile dolu olduğunu söyleyebiliriz dolayısıyla bu da sitenizin yavaş açılmasına neden olabilir. Sitenize olan ziyaretçilerinizin sayısı artmaya başladıkça bu yavaşlık kendisini daha da fark ettirmeye aşlar.

Önbellek eklentileri işinizi çözebilir örneğin WP süper Cache ya da Quick Cache tavsiye edilebilir.  MySQL databesinizi kontrol edebilirsiniz. Zaman zaman bu işlemi yapmanız bozulan dosyaların onarılması için etkili olabilir.

Eğer ki yukarıda belirtmiş olduğum başlıklar işinizi görmüyorsa o zaman sıkıntınız eklenti ya da tema değildir.

Bir önceki yazımız olan Yavaş Açılan Site Nasıl Hızlandırılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ