İçeriklerinizi Nasıl Hızlı İndexlersiniz?
 1. Anasayfa
 2. İçerik Yönetim Sistemleri

İçeriklerinizi Nasıl Hızlı İndexlersiniz?

0

Wordpress Sitem Yavaşladı Ne Yapmalıyım

Güncel içerik arama motorları açısından önemlidir. Dolayısıyla sitenizde ne zaman aralıkları ile içerik yüklüyorsanız Google botları da ona göre kendini şekillendirecektir. İçeriklerin ziyaretçi sayısını belirlediği için önemli büyük. Bunun içinde sitenize günlük olarak içerik girerseniz botlarda sitenizi takibe alır. İmleme siteleri içeriklerin en yoğun girildiği sistemler. Hatta bazı imleme siteleri var ki dakika başında yeni bir içerik güncellemesi yapılıyor. Botlarda bu imleme sitelerine çok sık olarak gelir yeni yazılan yazıların linkini takip ederek sitenizin fark edilmesini sağlar. Burada imlemenin hızı ise imleme sitesinin güncelliğine bağlıdır.

Wordpress Sitem Yavaşladı Ne Yapmalıyım?

Bu durum genelde site sahiplerinin zaman zaman yakındıkları sorunların başında geliyor.  Bunun içinde bu makalemizde site hızınızı nasıl artıracağınıza dair açıklama yapmak istedik. öncelikli olarak sitenizde bulunan tüm eklentileri pasif hale getirerek site hızınızı yeniden kontrol edin eğer ki sorun düzeliyorsa sıkıntı eklentilerden kaynaklanıyordur. Burada eklentileri teker teker aktif hale getirerek sorunun hangisinde olduğunu anlayabilirsiniz. Tespit ettiğiniz eklentileri kaldırın ya da benzerini deneyin.

Wordpress Sitem Yavaşladı Ne Yapmalıyım1

Bazı temaların gereksiz php kodları ile dolu olduğunu söyleyebiliriz dolayısıyla bu da sitenizin yavaş açılmasına neden olabilir. Sitenize olan ziyaretçilerinizin sayısı artmaya başladıkça bu yavaşlık kendisini daha da fark ettirmeye aşlar.

Önbellek eklentileri işinizi çözebilir örneğin WP süper Cache ya da Quick Cache tavsiye edilebilir.  MySQL databesinizi kontrol edebilirsiniz. Zaman zaman bu işlemi yapmanız bozulan dosyaların onarılması için etkili olabilir.

Eğer ki yukarıda belirtmiş olduğum başlıklar işinizi görmüyorsa o zaman sıkıntınız eklenti ya da tema değildir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir