Adwords Reklamları İçin Bütçe Ne Kadar Olmalı?
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret

Adwords Reklamları İçin Bütçe Ne Kadar Olmalı?

0

E-ticaret sitelerinin en önemli satış kanallarının başında Adwords reklamları geliyor. Ancak buradan etkili bir şekilde faydalanabilmek içinde bütçenin iyi bir şekilde ayarlanması şarttır.

Adwords’un çeşitli reklam imkanları sağlamış olduğunu biliyoruz. Bunlardan en etkilisi olan metin reklam ve görüntülü reklamlardır. Birçok Adwords kullanıcısı ilk olarak reklam vermeye başladıklarında metin reklamlarını tercih ederler çünkü bunun en büyük nedeni doğrudan satışa yönelik olmasıdır. Örneğin kombi tamiratı yaptırmak isteyen bir kişiyi düşünün Esenlerde tamirci arıyorsa o zaman esenler kombi teknik servisi şeklinde bir arama yapar ve buna göre de sponsor reklamlar kendisini aşağıda gösterir. Bu reklam türü hem kolay bir seçenektir hem de görüntülü reklamlara göre biraz daha ucuz olur.

Adwords Reklamları İçin Bütçe Ne Kadar Olmalı

ADWORDS BÜTÇE NASIL BELİRLENİR?

Adwords’ün en önemli noktası anahtar kelime ve buna göre bütçenizdir. Bütçenizi belirlerken de bu kelimelere bağlı olarak ayarlamanız gerekiyor. Mesela aranma hacmi yüksek olan bir kelimenin tıklama maliyeti de daha yüksek olacaktır.  Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Esenler kombi servisi kelimesinde bir aratma çok daha değerlidir ve fazla aranır. Tıklama oranı da yüksek olur. Bunun içinde günlük bir bütçe belirleme yapılacaksa 20 TL bir rakam belirlediğiniz zaman hızlı bir tıklanma olacağından bütçenizin hemen tükenmesine neden olacaktır.

Bütçenizi belirlerken öncelikli olarak rakiplerinizin analizini yapmanız gerekir. Çünkü her sektör için ayrı bir bütçe ayırmak gerekir. Bazı büyük lider firmalar Google’de üst sıralara çıkmanızı zorlayacaktır. O firmaların bütçelerinin her zaman yüksek olduğunu düşünürseniz onlara yetişmek sizi yarı yolda bırakabilir.

Günlük 50 TL’nin altında bir bütçeniz varsa o zaman anahtar kelimelerinizi tıklama oranına göre belirlemelisiniz. Bu şekilde o bölgedeki sıranızı kalıcı bir hale

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
online-magaza

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir