Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Eski Xiaomi ve Google Çalışanı Facebook’a Geçti

Eski Xiaomi ve Google Çalışanı Facebook’a Geçti

Dünyaca ünlü sosyal medya devi Facebook, sonunda sanal gerçeklik ekibinin başına yeni birisini getirdi. Bu kişi de eski Google çalışanı ve geçtiğimiz gün de Xiaomi’den ayrılan Hugo Barra oldu.

Dün açıklama yapan Facebook, teknoloji dünyasının tanınan ismi Hugo Barra’nın artık sanal gerçeklik (VR) biriminin başkan yardımcısı olduğunu açıkladı. Hugo Barra, artık Facebook’un VR ekibinde çalışacak ve buna Oculus VR de dahil. Daha Xiaomi’de ve Google’ın Android işletim sistemi biriminde çalışan Hugo Barra, artık görevine burada devam edecek.

Zuckerberg de yaptı
Konuya dair Facebook CEO’su Mark Zuckerberg de kısa bir açıklama yaparken, Barra’nın kendisiyle ‘Sanal ve artırılmış gerçekliğin geleceğin teknolojisi olduğuna dair’ aynı görüşleri paylaştığını dile getirdi. Zuckerberg, Barra’yı Google’ın Android sisteminden beri tanıdığını belirtirken, Barra da ona yorum yaptı.

Hugo Barra, Mark Zuckerberg’in mesajına şu şekilde yorum yaptı: ‘AR ve VR teknolojilerinin sadece bilim kurgu hikayesi olduğu dönemlerde bile bu teknolojiyle çalışmak benim hayalimdi. Şimdi ise sanal dünyalarda selfie çekebiliyoruz’.

Kısacası, artık Hugo Barra bütün eforunu Facebook ve Oculus VR için harcamaya devam edecek.

Bir önceki yazımız olan PC'den Instagram'a Fotoğraf Yükleme başlıklı makalemizde PC'den Instagram'a Fotoğraf Yükleme hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ