Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

En İyi Ücretsiz Adobe CC Alternatifleri

En İyi Ücretsiz Adobe CC Alternatifleri

Adobe Creative Cloud 2017, şüphesiz tasarımcılar, fotoğrafçılar ve diğer sanatçılar için en iyi seçenekleri sunuyor. Birçok avantaj sağlasa da, kimi zaman özellikle yüksek ücretlerinden dolayı insanlar farklı alternatiflere yöneliyor. Peki en iyi ücretsiz Adobe CC alternatifleri neler?

En iyi ücretsiz InDesign alternatifi: Scribus
Eğer daha önce Adobe InDesign kullandıysanız, Scribus ile hiçbir problem yaşamayacaksınız çünkü her iki program da, birbirine aşırı derecede benziyor. Aynı sistem yapısını, kareleri ve katmanları kullanan programlar arasında Scribus oldukça iyi bir alternatif. Scribus ile son derece güzel gözüken PDF dosyaları üretebilirsiniz.

En iyi ücretsiz Photoshop alternatifi: GIMP
GIMP, tamamen ücretsiz ve açık kaynaklı bir fotoğraf düzenleyicisi. Üstelik kredi kartınızı hiç bulaştırmadan, neredeyse Photoshop kadar verim alabiliyorsunuz. Düzenli olarak programa güncellemeler gelirken, hatalar temizleniyor ve yeni özellikler de ekleniyor. Ayrıca Adobe’un menü sistemine, araç çubuklarına aşinaysanız, GIMP sizi hiç zorlamayacaktır.

En iyi ücretsiz Lightroom alternatifi: LightZone
LightZone, yaratıcı, ücretsiz ve güçlü bir Adobe Lightroom alternatifi. İstediğiniz filtreli kullanıp, vektör temelli düzenlemeler yapabileceğiniz program, aynı zamanda RAW görüntüleri de işleme kabiliyetine sahip ve bunlara Canon, Nikon, Kodak, Panasonic ve Olympus gibi markalar da dahil.

En iyi ücretsiz Illustrator alternatifi: Inkscape
Son derece esnek, açık kaynak tabanlı bir vektör düzenleme programı olan Inkspace, bir başka ücretsiz Adobe dengi araç. SVG formatında görüntüler yapabileceğiniz program, üstelik düzenlenebilir çizim araçları da sunuyor ve bu yıl yeni özellikler de eklendi.

Her ne kadar bazı kullanıcılar Inkscape’i biraz yavaş bulsa da, sonuçta bu ücretsiz bir Illustrator alternatifi ve o kadar kusur kadı kızında da olur diyoruz.

Bir önceki yazımız olan En İyi Ücretsiz Skype Alternatifleri başlıklı makalemizde En İyi Ücretsiz Skype Alternatifleri, skype alternatif ve talky hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ