En İyi Ücretsiz Adobe CC Alternatifleri
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Programları

En İyi Ücretsiz Adobe CC Alternatifleri

0

Adobe Creative Cloud 2017, şüphesiz tasarımcılar, fotoğrafçılar ve diğer sanatçılar için en iyi seçenekleri sunuyor. Birçok avantaj sağlasa da, kimi zaman özellikle yüksek ücretlerinden dolayı insanlar farklı alternatiflere yöneliyor. Peki en iyi ücretsiz Adobe CC alternatifleri neler?

En iyi ücretsiz InDesign alternatifi: Scribus
Eğer daha önce Adobe InDesign kullandıysanız, Scribus ile hiçbir problem yaşamayacaksınız çünkü her iki program da, birbirine aşırı derecede benziyor. Aynı sistem yapısını, kareleri ve katmanları kullanan programlar arasında Scribus oldukça iyi bir alternatif. Scribus ile son derece güzel gözüken PDF dosyaları üretebilirsiniz.

En iyi ücretsiz Photoshop alternatifi: GIMP
GIMP, tamamen ücretsiz ve açık kaynaklı bir fotoğraf düzenleyicisi. Üstelik kredi kartınızı hiç bulaştırmadan, neredeyse Photoshop kadar verim alabiliyorsunuz. Düzenli olarak programa güncellemeler gelirken, hatalar temizleniyor ve yeni özellikler de ekleniyor. Ayrıca Adobe’un menü sistemine, araç çubuklarına aşinaysanız, GIMP sizi hiç zorlamayacaktır.

gimp

En iyi ücretsiz Lightroom alternatifi: LightZone
LightZone, yaratıcı, ücretsiz ve güçlü bir Adobe Lightroom alternatifi. İstediğiniz filtreli kullanıp, vektör temelli düzenlemeler yapabileceğiniz program, aynı zamanda RAW görüntüleri de işleme kabiliyetine sahip ve bunlara Canon, Nikon, Kodak, Panasonic ve Olympus gibi markalar da dahil.

En iyi ücretsiz Illustrator alternatifi: Inkscape
Son derece esnek, açık kaynak tabanlı bir vektör düzenleme programı olan Inkspace, bir başka ücretsiz Adobe dengi araç. SVG formatında görüntüler yapabileceğiniz program, üstelik düzenlenebilir çizim araçları da sunuyor ve bu yıl yeni özellikler de eklendi.

Her ne kadar bazı kullanıcılar Inkscape’i biraz yavaş bulsa da, sonuçta bu ücretsiz bir Illustrator alternatifi ve o kadar kusur kadı kızında da olur diyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir