En İyi Bilgisayar Programları
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Programları

En İyi Bilgisayar Programları

2

bilgisayar-program

İnternet üzerinde son dönemlerde en iyi bilgisayar programları ile alakalı olarak birçok farklı arama olduğunu gördük. Bilgisayar programları dediğimiz kavram, birçok farklı alanı içerisine alabilir ve farklı kriterler içerisinde incelenebilir. Nasıl kriterler? Öncelikli olarak bilgisayarımız için kullanabileceğimiz birçok farklı işlev için birçok farklı program vardır ve bu programları en iyi şeklinde sıralayabilmek çok da mantıklı bir hareket olmayacaktır. Öncelikli olarak bilgisayarda birçok farklı işleve ait en iyi işlemi gerçekleştiren programlar mevcut.

En iyi bilgisayar programları ile alakalı olarak net bir şekilde açıklama yapabilecek kişiler kesinlikle mevcut değil. Bahsettiğimiz kavrama göre bu başlık altında her alandan birçok farklı programı yazabileceğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz fakat ilerleyen süreçte bu konu ile alakalı olarak başlık başlık teker teker tamamını sizler için inceleyecek ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. İnternet üzerinde ücretli ya da ücretsiz olarak bulabileceğiniz birçok farklı program mevcut. Bu programların işlevleri ile alakalı olarak yıllar yılı kullanan ve yorum yapan insanları dikkate alabilir ve kullanabilirsiniz.

Format sonrası olması gereken programlar dediğimiz zaman ise bunun içerisinde sayabileceğimiz birçok farklı program ismi mevcut. Bu programların tamamı ayrı işlevlere sahip programlardır ve olmazsa olmazlar arasındadırlar. En azından bu başlık altında sizleri bu programlar ile ilgili olarak fikir sahibi yapmak istiyoruz.

Adobe Flash Player: Online olarak Youtube, Dailymotion ya da diğer tüm sitelerde ki hareketli alanların ve videoların çalışmasını sağlayan olmazsa olmaz bir yazılımdır.

Microsoft Office: Bilgisayarınızda ofis dosyalarını çalıştırabilmek ve yeni dosyalar oluşturabilmek için mutlaka olması gereken bir yazılım paketidir.

Google Chrome: İnternet sitelerinde hızlı, güvenilir ve pratik bir şekilde gezinebilmek için kullanabileceğiniz en iyi ve Türkçe diline sahip web tarayıcısı durumundadır.

AVG Antivirüs: Ücretsiz olarak uzun bir süre koruma sunan gelişmiş ve bilgisayarı ağırlaştırmayan kaliteli bir virüs koruma yazılımıdır.

Winrar: İnternet üzerinde yer alan ve indirilebilen dosyaların çok büyük bir kısmı RAR ya da ZİP uzantılıdır. Bu dosyaları açabilmek ya da bu tip dosyalar oluşturabilmek için olmazsa olmaz bir yazılımdır.

Adobe Reader: İnternet ortamında devlet ya da diğer tüm resmi kurumların e-belge ya da e-kitap adı altında yayınladığı belgelerin çoğu PDF uzantılıdır. PDF dosyalarını okuyabilmek için en iyi ve stabil yazılımdır.

Java: İnternet üzerinde ki online oyunları ya da bu tip programları sorunsuz bir şekilde çalıştırabilmek için olmazsa olmaz bir yazılımdır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. 21 Kasım 2014

  En iyi internet tarayacısının Google Chrome olduğu tartışma götürmez bir gerçektir. Eklentileri bu kadar hızlı çalıştırması ve google ile olan uyumluluğu yüzünden vazgeçemediğim bir program

 2. Saydığınız tüm bu bilgisayar programları kendi alanında oldukça başarılı fakat bunlar çoğaltılabilir , ayrıca AVG Antivirüs yerine ESET antivirus programı da gayet iyi iş yapar .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir